Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,80 / Satış: 7,83

CHP İl Başkanı Özgün…

CHP İl Başkanı Özgün…
  • 14.01.2020
  • 444 kez okundu

Genel Başkan ve Genel Merkez’le görüşmelerin sürdüğünü bildirdi:

Dileğimiz ‘Uzlaşı Adayı’

CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, dün gerçekleşen Hasan Ramiz Parlar’ın İl Başkan Adaylığı gelişmesi üzerine bir açıklama yaptı. Özgün, açıklamasında, kendisinin adaylığı ya da bir başka ismin adaylığı noktasında Genel Merkez’in netleşmiş bir kararı olmadığını kaydederek, Dr. Parlar’ın, adaylığını erken açıklamasını şık bulmadığını, uzlaşılarak aday belirleme yönteminden yana olduğunu bildirdi.
CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün’ün, “Değerli yol arkadaşlarım” başlığı altında Partililere yönelik açık mesajı şöyle:
“Partimizin kongre süreci ve son gelişmelerle ilgili olarak, kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı doğmuştur. İl Başkanlığı görevini üstlendiğim süre boyunca, ‘parti içi iktidarı değil, partinin iktidar olmasını’ hedefledim.
Bu süreçteki başarılı çizgimizin, hem içeride hem de dışarıda rahatsızlık oluşturduğu anlaşılmaktadır.
Önümüzdeki kurultayın, CHP’nin iktidar kurultayı olacağına inancım tamdır. İktidara yakın olduğumuz noktada, ‘ben’ yerine ‘biz’ demeyi, ortak aklı çalıştırmayı, kolektif çalışmayı, hırslarından arınmış bir takım oyuncusu olmayı çok ama çok önemsedim. Her türlü kudretliye karşı, hakkı ve mazlumu savundum. Güç ve imkanlar karşısında eğilmedim. İl Başkanlığım sürecinde, Parti içi çalkantıları dindirerek, Büyükşehir Belediyesi’ni farkla kazanmış ve ilçe belediye sayısını artırmış bir İl Başkanı oldum. Son kongre sürecinde, gerek mahalle ve gerekse ilçe kongrelerinde başarılı sonuçlar aldık. CHP’nin demokratik olgunluğunu en üst düzeyde sergilemesini sağladık.
Bu başarılı süreç sonrasında, yeniden İl Başkanlığına aday olmam noktasında tabanımızın ortaya koyduğu tavır sebebiyle, Partililerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Adaylık konusunda, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘ortak ve uzlaşı adayı’ yönündeki talimatları ve Partimizin iktidara yakınlığı sebebiyle, en az hatayla ve en doğru kararla devam edilmesi gerekliliği, her CHP’li gibi beni de bağlayan bir sorumluluktur.
Bu süreçle ilgili Genel Merkezimizle görüşmelerimiz devam etmektedir. Sonlandırılmış bir süreç yoktur. Genel Merkezimiz, şahsımı ya da bir başka şahsı İl Başkanlığı için uygun görmüş değildir.
Hal bu iken, beraber yol arkadaşlığı yaptığımız bazı arkadaşlarımızın da içinde olduğu hatalar zincirini tasvip etmediğimi belirtmek isterim. Genel Merkezimizin iradesi şekillenmeden, mevcut İl Başkanı ve kongre süreçlerinin mimarlarından biri olarak, benim bilgim ve onayım olmadan, apar topar bir aday açıklamasına girişilmesi isabetli olmamıştır. Ortak akıl ve kolektif çabanın ürünü olmayan her süreç Partimize zarar verecek ve sağlamaya çalıştığımız birlik ve beraberliğimizi zedeleyecektir.
Başlangıç noktasındaki ilkelerimden, siyasi ahlak anlayışımdan, takım ruhunun emrettiği ortak akıl ve biz düşüncesinden milim sapma göstermedim. Bu sebeple adaylığımla ilgili ya da kimin adaylaştırılması gerektiğiyle ilgili açıklamayı, Genel Merkezimizle istişare ettikten sonra paylaşacağım. Bu çerçeveden uzaklaşan, partinin iktidarı yerine şahsi iktidar ve menfaatlerini gözeten kişi ya da süreçleri, Cumhuriyet Halk Partililerin takdirlerine bırakıyorum.
Alacağım tüm kararların, hepimizin ortak yararına ve partimizin iktidarına hizmet edecek kararlar olacağına, kamuoyu ve yol arkadaşlarım olan siz üyelerimizin vicdanlarındaki sızıyı dindireceğine emin olmanızı isterim.
En doğru kararları biz vereceğiz!” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ