Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,19 / Satış: 7,22
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

CHP İl Başkanı Parlar açıkladı:

CHP İl Başkanı Parlar açıkladı:
  • 22.02.2021
  • 350 kez okundu

İktidarımızda üretici desteklenecek

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, iktidarları döneminde, bugün sahipsiz bırakılan üreticinin destekleneceğini bildirdi. CHP İl Başkanı, vatandaşın, zaruri harcamalarını dahi karşılayamadığının altını çizerek, son olarak elektrik faturalarındaki artışa dikkat çekti ve şunları söyledi:
“Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, üretim desteklenecek. Vatandaşın omuzundaki vergi yükü hafifleyecek. Türkiye, son yıllarda, faturalarda yüksek vergilerle karşı karşıya. Özellikle elektrik faturalarında, 2014 yılından 2021 yılına 2.2 kat artış oldu. Temsili olarak, 2014 yılında 200 kW’lik enerji tüketimi için 100 lira ödeyen vatandaş, 2021 yılında 200 kW’lik enerji tüketimi için 220 lira gibi bir ücret ödemek zorunda kalıyor.
Türkiye, son 20 yılda özelleştirmeler nedeniyle, kendi bünyesinde hizmet veren birçok fabrikayı kaybetti. Kalanlar ise ranta ve talana kurban ediliyor, ne yazık ki. Bu durum, devletin gelirinin düşmesine neden olurken, özelleştirmelerden gelen paralar ise 2010 senesine kadar tüketildi ve de bitti. Özellikle 2014’ten bu yana, bu tükenmişlik giderek arttı. Bugün ise hükümet, devletin tüm olanaklarını kendisi için kullanırken, tüketim had safhada. Tüketimi karşılamanın yolu olarak da vergiler arttırılıyor ve vatandaş, daha fazla yük altında ezilmeye mahkum ediliyor.”
Partisinin iktidarı sırasında yapılacakları da sıralayan CHP il Başkanı Parlar, şöyle devam etti:
“Cumhuriyet Halk Partisi olarak, sorunların farkındayız. Vatandaşımızın yaşadığı sıkıntıların ve isteklerinin farkındayız.
Bunu söylemek isterim ki, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında gaz, elektrik, telefon dağıtım şirketleri değil, vatandaş kollanacak. Devletin harcamaları en aza indirilerek, giderler düşürülecek. 100 araçlık konvoylar ve iki adım öteye gitmek için kalkan özel jetler olmayacak. Çiftçinin, sanayicinin, işçinin emeğine katkı sağlanacak. Enerji kooperatifleriyle, halk, enerjide söz sahibi olacak. Enerji üretiminde de tüketiminde de önceliğimiz halkımız, esnafımız, çiftçimiz ve sanayicimiz olacak. Enerji verimliliğinde örnek uygulamalarla, sanayicimize nefes aldıracağız.
Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, üretim desteklenecek. Vatandaşın omuzundaki vergi yükü hafifleyecek. Hepsi, ilk seçimlerden sonra hayat bulacak. Bu nedenle tekrar etmekte fayda var… Kaybedecek 1 saniye bile kalmadı. Erken seçim, Türkiye’nin aydınlığa giden yoludur.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ