Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

CHP İl Başkanı PARLAR, erken seçimden söz etti:

CHP İl Başkanı PARLAR, erken seçimden söz etti:
  • 10.04.2021
  • 462 kez okundu

Türkiye’nin Yenilenmeye İhtiyacı Var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, ülkenin, erken seçime gitmesinin kaçınılmaz olduğunu ve mevcut sıkıntıların artarak sürdüğünü kaydederek, “Erken seçim kaçınılmaz. Türkiye’nin, yenilenmeye ihtiyacı var” açıklaması yaptı.
Türkiye’nin, ekonomide ve sosyal yaşantıda istikrarı tekrar yakalaması için erken seçime ihtiyacı olduğunu savunan CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, özellikle Cumhurbaşkanı tarafından, kimseye danışılmadan verilen kararların yarattığı rahatsızlığın bu süreci hızlandırdığını söyledi.
Erken seçimin, AKP içerisinde de yeniliklere vesile olabileceğine vurgu yapan Başkan Parlar’ın açıklamaları şöyle:
“Türkiye’nin, yenilenmeye ihtiyacı var. Bunun en kısa yolu da erken seçimden geçiyor. Erken seçim, sadece Türkiye’de iktidarı değiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda yıllardır aynı söylem ve politikalar üzerinden çalışmalarını yürüten AKP’nin de yenilenmesine vesile olacaktır.
Türkiye’nin; ekonomide, yargıda, sosyal yaşantıda, insan hak ve özgürlüklerinde yeniden istikrarlı bir ortam yakalamasının anahtarı, kesinlikle erken seçimdir. Bu millet, yakın zaman içinde kararını verecektir. Sürecin hızlanmasının en önemli nedenlerinden birisi de, Sayın Cumhurbaşkanı’nın aldığı kararların ani ve tek taraflı olmasından kaynaklanmaktadır.
AKP içerisinde de bazı rahatsızlıkların olduğunu, sosyal medyada açık şekilde gördük. Tüm bu yaşananlar, erken seçimi bize sunuyor. Türkiye, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, yurttaşa cevap veren icraatlarıyla yeni bir hayata başlayacak.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ