Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

CHP İl Başkanı Parlar, HGC’nin kınama mesajını yorumladı:

CHP İl Başkanı Parlar, HGC’nin kınama mesajını yorumladı:
  • 19.11.2020
  • 2.068 kez okundu

Olay Dışımızda Gelişti, Haketmedik…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı H.Ramiz Parlar, geçtiğimiz hafta sonunda, Genel Başkan Yardımcıları ve Parti’nin Ekonomi Masası heyetinin Hatay ziyareti sırasında ATSO’da yapılan toplantıya bazı basın mensuplarının alınmaması olayının kendileri ile ilgili olmadığını, uygulamanın, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’in tasarrufu olduğunu bildirdi, ayrıca olaydan haberleri olmadığını ifade etti.
Gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan CHP İl Başkanı H.Ramiz Parlar, CHP Ekonomi Masası heyetinin ilimizdeki temas ve incelemelerinin kamuoyuna duyurulması için yaygın ve yerel tüm radyo TV ve basın mensuplarına davette bulunduklarını, Cumartesi günkü sabah kahvaltısında da istenilen kişilerle birebir röportaj yapılabilecek bir ortam yarattıklarını hatırlattıktan sonra, şöyle devam etti:
“Buradan ATSO’ya gittiğimizde, bizden önce gelişme yaşanmış ve ATSO Başkanı, yerel gazetecileri pandemi dolayısıyla alamayacaklarını söylemiş ve geri çevirmiş. Bu kararda bizim bilgimiz olmadığı gibi, sonrasında da hiçbir basın mensubu olayla ilgili bilgilendirmede bulunmadı.
Tesadüfi olarak, sonradan olayı öğrendim. Ertesi gün ise basın mensuplarıyla kahvaltı ortamında konuyu ben gündeme getirdim ve olayın kendileri dışında geliştiğini, bilgileri olmadığını söyledikten sonra, “Yine de basın mensubu arkadaşlarımızdan özür diliyorum” dediğini anlattı.
CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin (HGC) kınama mesajının hissi olduğunu tahmin ettiklerini de kaydederek, “Heyetimizin ziyaretine davet ettiğimiz basın mensubu kardeşlerimize bu kadar yakın ve ilgili benim gibi bir kişiye yönelik kınama mesajını doğrusu hak etmedik, üzüldük” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ