Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,38 / Satış: 8,41
€ EURO → Alış: 9,96 / Satış: 10,00

CHP İl Başkanı Parlar’a göre, birden fazla maaşın tanımı:

CHP İl Başkanı Parlar’a göre, birden fazla maaşın tanımı:
  • 18.06.2021
  • 403 kez okundu

Kul Hakkı Yemek…

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, kamuoyunda son dönemde isimleri açıklanan çok sayıda kamu yöneticisi, STK, Vakıf ve diğer kuruluşlarda, görev adı altında birden fazla maaş alan AKP’li ya da yakınlarının kul hakkı yediklerini savundu.
Birden fazla maaş alan AKP’li sayısının 1750’ye çıktığını belirten CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, şunları dile getirdi:
“AKP’nin Genel Başkanının çıkardığı bir kararnameyle, çoğu Saray’da bulunan 1750 üst düzey bürokrat, tek maaş yetmiyor ola ki, daha fazla maaşa bağlanmışlar. Bu şanslı arkadaşların kimi iki maaş, kimi üç maaş ve inanır mısınız kimi de 41 maaş alıyor. Bu 41 maaşlı arkadaş, THY’de Basın Müşaviri. İsmi de Yahya Üstün! Tek özelliği ise iktidara yağ çekmek. Amaç ise kendi eş, dost, ahbaplarını yoktan yere zengin etmek. Yine bir AKP’li var ki, evlere şenlik! Kendisi yetmiyor, eşiyle beraber birden fazla maaş alıyor. Fahrettin Altun ve eşi hanımefendi. Toplamda 5 maaş alıyorlar. Bunu yalanlamıyor da Fahrettin Altun, ‘hayır, hasenat yapıyoruz’ diyor. Allah’tan da korkmuyorlar.
Git, kendi maaşından, helal kazancından, herkes gibi hayrını yap. Ne güzel memleket! Sana ‘hayır yap’ diye vermiyorlar 5 maaş. Asgari ücretle çalışanlara versinler 5 maaş, herkes hayırsever olsun.
Yine, ‘jöleli’ diye tabir ettiğimiz Yiğit Bulut’un 3 kurumdan 200 binden fazla maaş aldığı iddiaları ortalıkta dolaşıyor. Tık yok! Özetle, tüm bu arkadaşların tek özellikleri AKP’li ve şakşakçı olmaları. Bu 1750 kişi, açıkça kul hakkı yiyor. Asgari ücretli ay sonunu getiremezken, bunlar, günlerine gün katıyor. Bunun adı kul hakkı yemekten başka bir şey değildir.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ