Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

CHP İl Başkanı…

CHP İl Başkanı…
  • 04.09.2019
  • 791 kez okundu

Defne ile ilgili sosyal medya iddialarına sert çıktı:

Halk İradesi Namus Gibi

CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, sosyal medyada bazı çevrelerin ortaya atığı “Defne Belediyesi’ne kayyum atanacak” şeklindeki iddialara sert çıktı. CHP’li Başkan Özgün, halk iradesini namus gibi kabul ettiklerini ve koruyacaklarının altını çizerek, “Her antidemokratik arzu ve hayali talepkarının göğsünde dindirmek, CHP örgütünün görevidir” dedi. CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün’ün açıklaması şöyle:
“Son dönemlerde, Defne Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Güzel hakkında çıkartılan asılsız ve çirkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tarz haberler, mesnetsiz ve haber değeri olmamakla beraber, kirli ve müptezel odakların tetikçilik işleridir.
Hiç bir hal ve şartta kayyum müessesini kabul etmediğimiz gibi, ortada bu durumu akla getirecek hiçbir sebep olmadığı halde bu haberlerin yapılması, kötü niyetli arzulardan ileri gitmemektedir. Demokrasiyi ve halkın iradesini hazmedemeyen dahili ve harici hazımsızlar, demokrasiyle elde edemediklerini, darbeci bir anlayışla elde etmek istemektedirler.
CHP’nin 31 Mart ve 23 Haziran seçimleri sonrası koşar adım iktidara yürümesi, belli ki birçok çevreyi ürkütmüştür. Yerel seçim öncesi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş hakkında soruşturma izni verildiğinde nasıl birlik ve beraberlikle başkanımızı yedirmediysek, aynı bütünlük ve inançla Defne Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Güzel’in de yanındayız. Sandık ve halk iradesi Lütfü Savaş, İbrahim Güzel, Refik Eryılmaz, Asaf Güven, Ökkeş Elmasoğlu demiştir. Bizler halkımızın bu iradesini namusumuz gibi korumaya and içiyoruz. Her antidemokratik arzu ve hayali, talepkarının göğsünde dindirmek CHP örgütünün vazifesidir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ