Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

CHP İl Başkanından Kadına Şiddet Yorumu:

CHP İl Başkanından Kadına Şiddet Yorumu:
  • 24.08.2019
  • 1.401 kez okundu

Hepimiz Suçluyuz…

CHP Hatay İl Başkanı Av. Halil İbrahim Özgün, Emine Bulut cinayetiyle ilgili yorumunda, şiddetle yeterince mücadele etmeyen hükümet ve toplum olarak hepimizin suçlu olduğu değerlendirmesini yaptı. CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün’ün, hem siyasetçi hem de hukukçu kimliği nedeniyle ilgi alanına giren kadına şiddet ile ilgili değerlendirmesi şöyle:
“Bu haberi paylaşırken; isyan, acı, çaresizlik, kızgınlık, harekete geçme ve birçok duygu arasında bir girdaba düşmüş durumdayım. Bir baba, eşini, boğazını keserek öldürüyor. Hem de 10 yaşındaki kızı önünde. Kız, ‘anne lütfen ölme’ derken, anne de ‘ölmek istemiyorum’ diye yalvarıyor.
Suç kişiseldir, ancak nedenleri toplumsal! Hepimiz suçluyuz. Şiddetle yeterince mücadele etmeyen hükümet suçlu. Suçsuz toplum, eğitimle başlar.
Cehaletten, şiddetten, suçtan beslenen iktidar suçlu. Modern, çağdaş yaşamın getirdiği ilke ve kurallar yerine, gerici yaşam ve kurallara teslim olan muktedirler suçlu! Kendi iktidarları için hastalıklı erkek egemen düzene kendini teslim edenler suçlu! Eğitime kaynak aktarmak yerine, rant projelerine ülkeyi peşkeş çekenler suçlu.
Bir cinayetin anatomisini çıkarın, bakalım kimleri bulacaksınız! Bıçağı tutan tek bir el değil ki! Yüzbinlerce, milyonlarca el var orada! Aklıma Yaşar Kemal’in, İnce Memed’de, ‘Abdi ağa gider Hamza ağa gelir. Hamza gider başkası gelir. Binlercesi var. Ağalıktan kurtulmanın öldürmek dışında bir yolu olmalı’ sözleri geliyor. Bıçağı kullanan ceza alınca bitmiyor ki! Bu cinayetler, neticede genel politikanın ürünü. O zaman öncelikle politik olarak kimlerden hesap soracağımızı, kimleri sanık koltuğuna oturtacağımızı ve kimleri koltuklarından alaşağı edeceğimizi biliyoruz.
Son olarak da, boğaz kesme, bu topraklara yabancı cinayet biçimi. Hangi terör örgütünden devşirildiğini iyi biliyorsunuz. Kimlerin palazlandırdığını da!” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ