Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

CHP-İYİ Parti Antakya Anlaşmazlığı

CHP-İYİ Parti  Antakya Anlaşmazlığı
  • 07.01.2019
  • 1.845 kez okundu

CHP ile İYİ Parti arasındaki “Millet İttifakı”nda Antakya adayı konusunda anlaşmazlık olduğu belirtildi. Haberi veren isim, MHP’nin eski Milletvekili, halen İYİ Parti Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Şefik Çirkin oldu. Şefik Çirkin’in bu konudaki bilgilendirme açıklaması şöyle:
“İYİ Parti-CHP arasında Antakya Belediye Başkan adaylığı konusunda uzlaşma olmadığı doğrudur. Ancak bazı TV ve gazetelerin dediği gibi, sebep, CHP’nin adayının ‘Milliyetçilerden oy alamayacağı” değildir. İYİ Parti’nin böyle bir değerlendirmesi asla yoktur. CHP’nin Adayı Sayın Hikmet Hatunoğlu’nun kendisi de ‘milliyetçi vatansever’ değerli bir kardeşimizdir.
İYİ Parti, Büyükşehir’de CHP’yi desteklediği her ilde bir büyük ilçe istemektedir. Aynı şey, CHP’nin İYİ Parti’yi desteklediği illerde de söz konusudur. Yani tatlı ve siyasi bir pazarlık meselesidir. Yani konu, Sayın Hikmet Hatunoğlu değildir, olamaz. İttifaklarda böyle rekabetler olur ve burada kişilikler söz konusu olamaz. Sorun kişiler değil, CHP’nin, kendisinin Antakya’yı kazanabilme zorluğudur. İYİ Parti de, CHP’de adayların şahsiyetine saygılıdır. Bir siyaset adamı olarak, yetişmiş değerlerin yıpratılmasına karşı olduğumuzdan böyle bir açıklama yapma zorunluluğu duydum. Kamuoyuna saygı ve sevgilerimle.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ