Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

CHP; Samandağ, Belen ve İskenderun’da kongre yaptı

CHP; Samandağ, Belen ve İskenderun’da kongre yaptı
  • 16.12.2019
  • 624 kez okundu

Abacı ve Yüksel yeniden seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ilimizde ilçe kongrelerini sürecini başlattı. Geçtiğimiz Cumartesi günü Belen ve Samandağ, Pazar günü de İskenderun ilçe kongreleri gerçekleşti. Samandağ’da tek liste ile seçimlere gidildi ve eski İlçe Başkanı Turgay Abacı yeniden seçildi. Belen’de ise, Fevzi Yüksel ile Mustafa Çelik arasındaki yarışı mevcut Başkan Fevzi Yüksel kazandı. CHP Samandağ İlçe Kongresi, eski Bakan Fuat Çay’ın Divan başkanlığında oluşturuldu. Yapılan seçim sonunda, CHP’nin Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı, yeniden bu göreve getirildi ve İlçe Yönetim Kurulu’na da şu isimler seçildi:
Nilgün Boğday, Dilek Doğru, Yağmur Evecen, Hayati Güleş, Yaşar Güzey, Yusuf Ziya Helvacı, Feray İncir, Erdal Kabasakal, Kemal Kara, Kenan Kuş, Kemal Miçoğulları, Salim Sağaltıcı, Tunvay Sahillioğulları, Doğan Sivri, Nebil Şat, Özcan Toprak.
CHP Belen İlçe Kongresi de Cumartesi günü gerçekleşti. Başkanlık için Mustafa Çelik ile Fevzi Yüksel yarıştı. Sonuçta mevcut Başkan Fevzi Yüksel, yeniden Belen İlçe Başkanı oldu.
CHP’nin Belen ilçesindeki yönetiminde de şu isimler yer aldı.
Ahmet Metin Araşan, Hakan Cezairlioğlu, Yavuz Çil, Mehmet Kaya, Linda Khjarian, Hatice Kurtulan, Erol Kozkıram, Fevzi Sengel, Vahiddin Solak, Ahmet Uçan, Ayhan Uçman, Sabriye Uçum.
CHP İskenderun İlçe Kongresi ise dün yapıldı. Dün öğle başlayan kongreye ilgi yüksek oldu. CHP İskenderun İlçe Kongresi’nde, seçimlere, blok liste çoğunluk esasına göre geçilmesi kararı alındı. Gazetemiz baskıya verildiği saatte, İskenderun CHP İlçe Seçimleri henüz sonuçlanmamıştı.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ