Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

CHP’den tehdit yorumu:

CHP’den tehdit yorumu:
  • 19.11.2020
  • 1.384 kez okundu

Hukukun çökmesi, mafya düzeninin hayata geçmesi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Alaettin Çakıcı’nın son tehdit açıklaması, CHP’lileri ayağa kaldırdı, sert sözlerle duruma tepki gösterildi. CHP’liler, son infaz düzenlemesi ile cezaevinden çıkan Alaettin Çakıcı’nın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etme cüretini göstermesinin, hukuk sisteminin çökmesi ve mafya düzeninin hayata geçtiğinin sonucu olduğuna vurgu yaptı.
-TOKDEMİR: CHP, savaş meydanlarında kuruldu
CHP Hatay’da Milletvekilleri, İl Başkanı ve Yöneticileri, tehdide sert sözlerle tepki gösterdi. Milletvekili İsmet Tokdemir’in tepki açıklaması şöyle: “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir mafya bozuntusu tarafından tehdit edilmesi, hukuk sisteminin çöktüğünü, mafya düzeninin hayata geçtiğini gösteriyor. CHP, savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir.”
-GÜZELMANSUR: Kılıçdaroğlu, tehditlere boyun eğmez-
Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun tehditlere boyun eğmeyeceğini belirtti ve şöyle devam etti: “Burası, mafya devleti değil, Türkiye Cumhuriyeti’dir. Kuvayi Milliye’nin Partisi CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, bu tehditlere boyun eğmez ve yolundan dönmez.”
-TOPAL: VIZ GELİR-
Hatay Milletvekili Serkan Topal da tehdide tepkisini, “Bunlar bize vızz gelir” sözleriyle tepki gösterdi. Milletvekili Serkan Topal’ın tepki açıklaması şöyle: “Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturan sizin gibi yürekli Genel Başkan için, milyonlar olarak biz de canımızı vermeye hazırız. Ne terör, ne de mafya, Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nu hak arayışından, hukuk mücadelesinden, adalet talebinden alıkoyamaz. Çünkü korkaklar, adalet aramak yerine merhamet diler. Bunlar, bize vız gelir vız!”
-PARLAR: DİL UZATAN CESARETİ NEREDEN ALIYOR?-
CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar da, liderleri Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit ettiğini söylediği Alaettin Çakıcı’nın bu cesareti nereden aldığını sordu. CHP İl Başkanı Parlar, devamla, “Bu noktada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül gereken adımları bir an önce atmalıdır. Bu şahsa, Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Genel Başkanına dil uzatacak cesaret nereden geliyor?” dedi.
-MULLAOĞLU: Tehdit eden, işgalcilerden daha aşağılık…-
CHP’nin eski İl Başkanı Servet Mullaoğlu da tepki gösterirken, CHP liderini tehdit edenlerin, işgalcilerden daha aşağılık olduğu vurgusu yaptı. CHP eski İl Başkanı Mullaoğlu’nun CHP liderine tehdit tepki açıklaması şöyle: “İşgalcileri tarihi bir hezimete uğratmış ve cephede kurulmuş bir partinin Genel Başkanını tehdit edecek kişi, o işgalcilerden de daha aşağıdır! Bu topraklara ait değildir! Bu topraklar, onu ve arkasında duranları tükürür!”
-SUÇ DUYURUSU-
Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kendisini tehdit eden Alaettin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu, dilekçesinde de şöyle dedi: “Kullanılan sözler ve şüphelinin suç örgütü lideri olması birlikte değerlendirildiğinde, tehdit eyleminin silahla tehdit suçu kapsamında kaldığı algılanacaktır. Dolayısıyla, silahla tehdit suçunun tüm yasal unsurları oluşmuştur. Değinilen gerekçelerle, şüpheli hakkında kamu görevlisine hakaret ve silahla tehdit suçlarından soruşturma başlatılmasını, sonrasında kamu davası açılmasının sağlanmasını talep ediyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ