Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

CHP’li Böke Hatay’da açıkladı:

CHP’li Böke Hatay’da açıkladı:
  • 10.02.2017
  • 1.578 kez okundu

KHK ile bilim bombalandı
CHP Genel Başkan Yardımcılarından Selin Sayek Böke, çok sayıdaki akademik personelin kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilmesine tepki gösterdi. Önceki gün geldiği Hatay’da buna dair konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, üniversitelerin, sadece boş duvarlarla çevrili mekanlara dönüştürüldüğünü savundu.
Hatay’da; Altınözü, Samandağ, Antakya ve Kırıkhan ilçelerinde gerçekleşen toplantılarda vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan ve vatandaşların fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmeyen Böke, şunları dile getirdi:
“Bir gece yarısı, sinsice köşede bekletilen, korkak olduğu için bunu gündüz gözü ile yapamayanların KHK’larla bombaladığı bir demokrasi var Türkiye’de. Birkaç ay önce sizin öğretmenleriniz, sadece sendikal haklarını kullandıkları için, demokrasinin ortağı oldukları için, bir gecede, sinsice bekletilen o kararnamelerle işlerinden ihraç edildiler. Ama bunu yapanlar; onurlarını, vicdanlarını ve yarına usulca bakan ışıltılı gözlerini onlardan asla alamadılar.
Daha dün bir KHK’yla Türkiye’de bilim bombalandı. Üniversiteler tamamen yok edildi. Biz biliyoruz ki, o şimdi boş kalan binalar üniversite değiller. O boş binalardan çıkartılmış olan aklı, vicdanı hür öğretim üyeleri artık özgür üniversitelerde, bu meydanlarda, yarını inşa edeceğimiz gerçek üniversiteler için bizimle beraber hayırlı işler yapacaklar. Aksi takdirde, yarınımız bugünden daha karanlık olacak.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ