Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

CHP’li Kadınlardan “Kadına Şiddete Hayır” Mesajı:

CHP’li Kadınlardan “Kadına Şiddete Hayır” Mesajı:
  • 27.11.2020
  • 6.107 kez okundu

Kadına şiddet politiktir

CHP’li kadınlar, kadına şiddetin politik olduğu görüşünde. Önceki gün Parti il binasında toplanan İl Kadınlar Kolu’nun Başkanı Filiz Haksöz ile diğer kadın yönetici ve üyeleri adına kaleme alınan açıklamada şöyle denildi:
“Ülkemizde kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve hak ihlalleri artarak devam ediyor. Kadınlar; şiddete, istismara, yoksulluğa, güvencesizliğe sıkıştırılmış hayatlar yaşıyor. Pandemi döneminde bu sorunların daha da büyümesi yetmezmiş gibi, kazanılmış haklarımıza dahi göz diken, kadınları ‘fıtrat ve kader’ arasına sıkıştıran bir iktidarla mücadele ediyoruz.
Kadınların kıyafetinden kaç çocuk doğuracağına, nafaka hakkından İstanbul Sözleşmesi’ne kadar uzanan ellere, gereken cevabı her gün büyüttüğümüz örgütlü mücadelemiz ile veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. ‘Kadına yönelik şiddet politiktir’ diye haykırmayı sürdüreceğiz.
Bizler; Halide Edipler’den, Bahriye Üçoklar’dan, Türkan Saylanlar’dan aldığımız ilhamla, kadınların demokrasi, eşitlik ve insan hakkı mücadelesini uluslararası dayanışma içinde sürdüreceğiz. Sokakları, meydanları, kampüsleri, fabrikaları, tarlaları terk etmeyeceğiz. Hayatı kurduğumuz her alanda sözümüzü çoğaltacağız. Siyaset yapmaktan da, emeğimizin hakkını savunmaktan da vazgeçmeyeceğiz.
Eşit, özgür ve demokratik bir gelecek, biz kadınların ellerinde yükselecek. Yaşamın her köşesini sevgiyle, barışla, kardeşlikle, güvenli bir gelecekle donatacağız. El ele verip, önce eril zihniyeti ve sonra da dünyayı değiştireceğiz. Cesaret biziz. Azim biziz. Emek biziz. Biz kadınlarız. Biz, her iki kişiden biriyiz.
Bu 25 Kasım, hepimize kardeşliğin, dayanışmanın, eşitliğin, mücadelenin ve kazanımların habercisi olsun! Eşitlikle ve sevgiyle…” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ