Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

CHP’li Vekil Serkan Topal:

CHP’li Vekil  Serkan Topal:
  • 22.11.2019
  • 414 kez okundu

İntiharlara çare bulmak Hükümetin görevidir…

Türkiye’de yaşanan siyanür intiharlarını yeniden gündeme taşıyan Hatay Milletvekili Serkan Topal, intiharlara çare bulmanın hükümetin görevi olduğunu bildirdi.
Ülkeyi sarsan siyanür intiharları ile ilgili olarak TBMM’de söz alan, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “hükümet vatandaşın her sorununa çare bulmak zorundadır. Hükümet olmanın gereği budur. Çare olamıyorsanız, bu işi bırakın, çare olacaklar gelsin” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Son günlerde ülkemizi derinden sarsan ve toplum vicdanını yaralayan, siyanürle toplu intiharlar yaşanmaktadır. Bu intiharlar farklı şehirlerde olmasına karşın, göze çarpan ortak özellik, bu ailelerin yoksul ve işsiz olduğudur. Bir anne ve babanın çocuklarının katili olması veya kendilerini yok etmesi, tıbben ne anlam taşır, onu hekimlerimiz açıklayabilir ama, insan vicdanında derin yaralar açarak ömür boyu kapanmayacak travmalar yarattığını söylemek zor değildir. Şimdi buradan Hükûmet yetkililerine sesleniyorum… Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ deyişini sık sık kullanıyorsunuz. İnsanı yaşatmak yerine, siyanürü mahkûm ederek devleti nasıl yaşatacaksınız? Artık bu söylemleri bırakın ve siyanüre mahkûm edilen vatandaşların sorununa çözüm üretin. Hükûmet sizsiniz. Çaresizlikten intihar eden her vatandaştan siz sorumlusunuz. Eğer çare olamıyorsanız, lütfen bu işi bırakın.”  Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ