Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

CHP’li Vekil Serkan Topal’ın,

CHP’li Vekil Serkan Topal’ın,
  • 10.10.2019
  • 559 kez okundu

Denizciler’in ilçe olmasıyla ilgili önergesi TBMM’de oylandı…

AKP Hatay Milletvekilleri de “Red” Dedi!

İlimiz İskenderun ilçesine bağlı Denizciler Mahallesi’nin ilçe olması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verilen önerge kabul edilmedi. Önergeyi, TBMM Başkanlığı’na, Hatay CHP Milletvekili Serkan Topal ve arkadaşları verdi. Önerge, TBMM’nin önceki günkü oturumunda okundu ve oylandı. Ancak Genel Kurul, Denizciler Mahallesi’nin ilçe olmasıyla ilgili teklifi uygun görmedi ve reddetti.
Önergesi üzerinde TBMM kürsüsünden konuşan Serkan Topal; Denizciler, Serinyşol ile Karaağaç Mahallelerinin eski birer belde olduklarını ve ilçe olmayı hak ettiklerini kaydederek, “Geçmişte, 12 Kasım 2012’de, siyasi bir kararla ve siyasi rant elde etme uğruna bu ilçelerimiz feda edilmişti. Armutlu ve Akdeniz Mahallesi Antakya’ya 200-300 metre uzakta iken, bu mahalleler Defne ilçesine bağlanmış, Antakya’ya 20 km uzaklıktaki Serinyol ise Antakya’ya bağlanmıştır. Keza, İskenderun Adliyesi, ilçe merkezinden 500 metre uzakta olmasına rağmen, hemen yanı başında olan Karaağaç dahil bu yerler, Arsuz ilçesine bağlanırken, İskenderun’un 20 km uzağındaki Denizciler ise İskenderun’a bağlanmıştır.
Bu, tamamen siyasi rant elde etme uğruna yapılmış bir düzenlemedir. Bu düzenlemeyi yapanlar da zaten TBMM’de yoklar. Bunu düzeltmek, Hatay Milletvekilleri başta olmak üzere, hepimizindir. İstenirse, Komisyon oluşturulsun ve ben dahil CHP’den kimse alınmasın. Diğer partilerin üyeleri Komisyona girsin, olayı irdelesinler. İnanıyorum ki yanlışı düzeleceklerdir” dedi.
TBMM’de önceki günkü Genel Kurul oylamasında, Denizciler’in ilçe olmasıyla ilgili teklif, AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ