Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

CHP’liler anıt’ta

CHP’liler anıt’ta
  • 30.10.2018
  • 960 kez okundu

CHP, ADD ve Eğitim İş, Cumhuriyet’in 95.yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu.

Siyasi partilerden CHP ile Öğretmen Sendikası Eğitim İş’in Hatay Şubesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Hatay Şubesi yönetici ve üyeleri, dün Cumhuriyet Bayramı’nın kuruluşunun 95.yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda farklı bir program gerçekleştirdi.
CHP, ADD ve Eğitim İş üyeleri, dün saat 10.30’da Anıt’ta toplandı, ardından 3 kurum yetkilileri tarafından çelenkler Anıt’a sunuldu ve konuşmalar yapıldı. Eğitim İş adına Suat Sadış, ADD adına Kezban Kuran ile CHP adına Sibel Hakverdi, konuşmalarında, Cumhuriyet’in faziletlerinden ve Cumhuriyet’e yönelik saldırılardan söz ederek, çok dikkatli olunması gerekliliği üzerinde durdu.
CHP İl Başkanı Sibel Hakverdi, konuşmasında, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesinin aydınlanma, demokrasi, hukuk devleti, kadın erkek eşitliği, tam bağımsızlık olduğunu bildirdi ve şunları söyledi:
“Bugün bu felsefeye yakışmayan bir süreçten geçilmekte ve Cumhuriyet rejimi ortadan kaldırılmak istenmektedir. Cumhuriyet değerlerinin örselendiği, parlamenter ve demokratik sistemden uzaklaşıldığı, içte ve dışta ülkemizin büyük sıkıntılardan geçtiği, olumsuz koşulların yaşandığı zor günlerden geçilmektedir. Bu nedenle 29 Ekim, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Bizler, Cumhuriyetimizin ilke ve devrimlerini korumak ve yaşatmakla yükümlüyüz. Bu ilke ve devrimlere bağlılığımız, özgürlük sevdamız asla kaybolmayacaktır. Bunlara dil uzatanlara, bu kazanımları yıkmak isteyenlere geçit verilmeyecektir. Geleceğe umutla bakabileceğimiz nice 29 Ekim’ler dileyerek, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük lider Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve özlemle anarken, vatan için can vermiş aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.” -Gökay Gökdemir-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ