Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Çiftçi Batarsa Ülke de Batar

Çiftçi Batarsa Ülke de Batar
  • 22.01.2020
  • 1.419 kez okundu

Milletvekili Serkan Topal, Meclisteki konuşmasında, hükümetin çiftçiye kulak vermesinin önemine vurgu yaptı …

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, hükümetin çiftçiye kulak vermesinin gerekliliğini bildirdi ve “Çiftçilerimiz ekonomik sıkıntı içerisindedir. Çiftçi batarsa ülke batar” mesajını iletti.
Çiftçilerin sıkıntılarını meclis gündemine taşıyan Milletvekili Topal, “Atatürk’ün dediği gibi ‘Millî ekonomimizin temeli ziraattır’, bunu tekrar hatırlatmak istiyorum” dedi.
Milletvekili Topal’ın konu ile ilgili konuşmasında şunlara yer verdi: “81 ilimizin ziraat odası başkanları, bugün sorunlarını anlatmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret etmektedirler. Çiftçimizin devletimizden ve Hükûmetten talepleri var. Tarımsal desteklemeler konusunda ciddi destek bekliyorlar. Tarımda kullanılan elektrikten Enerji Fonu uygulamasının, TRT payının ve KDV’nin kaldırılmasını talep ediyorlar. Ekonomik nedenlerle ödeme güçlüğü çeken ve Ziraat Bankasına olan tarımsal kredi borcunu ödeyemeyen çiftçiler adil bir yeniden yapılandırma istiyorlar. Türkiye Ziraat Odaları Birliği çiftçilerin tüm bankalara olan borçlarının faizinin silinmesini ve beş yıl vadeyle yapılandırılmasını Hükûmetten talep ediyor, biz de onlar adına talep ediyoruz. Hükûmet çiftçimize kulak vermelidir. Çiftçi üretmezse ülke üretemez, çiftçi batarsa biliniz ki ülke batar.Atatürk’ün dediği gibi, Millî ekonomimizin temeli ziraattır.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ