Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Cilvegözü, ciddi bir insani yardım kapısı

Cilvegözü, ciddi bir insani yardım kapısı
  • 24.01.2020
  • 656 kez okundu

Vali Doğan, “Dünya Gümrük Günü”nü kutladı, ilimizdeki sınır kapılarının önemine vurgu yaptı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Dünya Gümrük Günü nedeniyle, Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Akif Ertekin ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Dün Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, Vali Doğan, Dünya Gümrük Günü’nü tebrik ettiğini söyledi, gümrük teşkilatının çok büyük bir teşkilat olduğunu ve çok önemli görevler ifa eden bir teşkilat olduğunu bildirdi.
Dört bir tarafımızın gümrük, sınır ve denizle çevrili olduğunu söyleyen Vali Doğan, şunları dile getirdi:
“Şu an, 3 gümrük kapısına sahip bir iliz. Yayladağı, Cilvegözü ve birkaç ay önce açtığımız Zeytin Dalı Gümrük Kapısı. Tabii Suriye’deki durum malum. Bu durumdan dolayı birtakım zorluklar yaşanmış olsa da, bugün itibariyle, nerdeyse Suriye’ye açılan tek kapı Cilvegözü Sınır Kapısı’dır. Birleşmiş Milletler’den de böyle bir karar çıktı. Birtakım ülkeler, insani yardım kapsamında Ürdün tarafındaki sınır kapılarından geçişe müsaade edilmeyince, bu kapı daha da önemli bir hal aldı. Sınır kapımız, şu anda orada zor durumda bulunan insanlara ciddi bir insani yardım kapısı durumunda. İlaveten de ticaretimiz devam ediyor. Çünkü karşıda yaşayan 4 milyon civarında insan var ve bu insanlar, ihtiyaçlarını en uygun koşullarda Türkiye’den sağlıyorlar. Bu kapı sayesinde, oradaki insanların temel ihtiyaçları ve diğer ihtiyaçları da karşılanmış oluyor. Bu görevi yapan arkadaşlar var. Gece-gündüz, Cumartesi-Pazar, bayram demeden fedakârca çalışıyorlar. O yüzden kendilerini tebrik ediyor bu teşkilat mensuplarına sağlık, huzur mutluluk diliyorum.
Kurumsal teşkilatlar çok önemli, kurumu ileriye götürebilme anlamında da arkadaşların birikimleri çok değerli. O yüzden, Dünya Gümrük Günü’nüzü tekrar tebrik ediyorum.”
Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Akif Ertekin ve beraberindeki heyet, nazik kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür etti. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ