Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Çıta yükseldi

Çıta yükseldi
  • 29.12.2017
  • 1.509 kez okundu

Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu T.A.L., ‘Asi Yıldız’ markasıyla ‘İPEK ŞAL’ üretti, “Fıstıklı Yeşil Zeytin Tatlısı” patenti almak için de başvurdu.

Antakya’ya özgü “Fıstıklı Yeşil Zeytin Tatlısı” üretildi ve patent başvurusu yapıldı.

Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Teknik Anadolu Kız Lisesi öğrencileri, Avrupa Birliği Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonel Programı çerçevesinde “Asi Yıldız” markası ile Hatay ipeğinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımını yapıyor. Okul Yönetimi, hem üretim hem tanıtım anlamında çıtayı yükseltti.
-HATAY’DA TEK-
Hatay’ın tek ipek dokuma okulu olan Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Teknik Lisesi’nin öğretmenleri, okul öğrencileri tarafından yapılan, Hatay’a özgü yeşil zeytinin tatlandırılmasıyla elde edilen fıstıklı zeytin tatlısının patent başvurusunu yaptıklarını açıkladı. Açıklama, okul müdür ve öğretmenlerince önceki gün gerçekleşen Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyareti sırasında yapıldı.
Okul Müdür ve Öğretmenleri, Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nin Hatay’a özgü olan Fıstıklı Yeşil Zeytin Tatlısı ve Kadın İstihdamı Destekleme Programı çerçevesinde üretimini yaptıkları ‘Asi Yıldız’ markalı ipek şallarını ulusal ve uluslararası alanda tanıtmayı sürdürdükleri bilgisini verdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ