Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Çobanlık eğitimi!

Çobanlık eğitimi!
  • 28.02.2017
  • 1.330 kez okundu

Samandağ’da kırsal mahallelerden Büyükoba’da gençlere; “çobanlık” ve “besi sığırcılığı” kursları verildi. Kursa katılan 57 kişi Sertifika aldı.
Samandağ ilçesi kırsal yerleşim birimlerinden biri olan Büyükoba Mahallesi’ndeki genç nüfusa yönelik olarak, SÜRÜ YÖNETİMİ, diğer tanımıyla ÇOBANLIK eğitimleri verildi. Aynı eğitimle, “Besi Sığırcılığı” konusu da yörenin gençlerine bilimsel şekilde anlatıldı.
Samandağ ilçesi Büyükoba Mahallesi’nde, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yürütülen; Hayat Boyu Öğrenme Projesi, İş-Kur Protokolü ile Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi ve Sürü Yönetimi Benim Projeleri kapsamında açılan Besi Sığırcılığı kurslarını tamamlayan 57 kursiyere sertifikaları verildi.
Büyükoba Mahallesi’nde; İlçe Kaymakamı Dr.Cahit ÇELİK, İlçe Tarım Müdür Vekili Sercan BAL ve Büyükoba Mahalle Muhtarı Bayram KILINÇ’ın katılımıyla düzenlenen sertifika töreninde, kursiyerlere sertifikalarını İlçe Kaymakamı Dr.Cahit ÇELİK teslim etti. Büyükobalı, 57 kızlı-erkekli katılımcılar, aldıkları sertifikayla beraber, resmi belgeli “Sürü Yönetimi” ve “Besi Sığırcılığı” yapabilecekler.
-A. Halik Görün-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ