Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Çocuklarımız, Tarikat ve Cemaatlere Teslim!

Çocuklarımız, Tarikat ve Cemaatlere Teslim!
  • 28.10.2020
  • 191 kez okundu

CHP İl Başkanı Parlar, Eğitim İş Kongresi’nde tehlikeye dikkat çekti:

CHP Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar, eğitimde uygulanan sistemle, çocukların tarikat ve cemaatlere teslim edildiğine işaret ederek, “Biliyorlar ki, cehalet ne kadar artarsa, eğitim düzeyi ne kadar düşük olursa, iktidarlarını sürdürmeyi başarabilmekteler” dedi. Umutsuz olmadıklarını dile getiren CHP İl Başkanı H.Ramiz Parlar, demokratik ve laik cumhuriyeti korumak, çağdaş Atatürk ilkelerine bağlı bir nesil yetiştirmek için mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.
Parlar, bu açıklamayı, Pazar günkü Eğitim İş 6.Genel Kurulu’nda yaptı. Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız, İl Başkan Yardımcısı Nihal Atay Mengüllüoğlu ve Defne İlçe Başkan Yardımcısı Sabahattin Aslan ile beraber Eğitim iş Hatay Şubesi Genel Kurulu’na katılan CHP İl Başkanı Parlar, konuşmasında, görevi devreden Himmet Suat Sadış’a verdiği onurlu mücadele ve emekleri için teşekkür etti, yeni seçilen Başkan Mustafa Günal’a ve Yönetim Kurulu’na da başarı diledi.
Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, eğitimde yaşanan sorunlara değinen Parlar, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin korunmasında Eğitim-İş Sendikası’nın önemli katkılarını olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Türkiye’de siyaset, inanç ve mikro milliyetçilik üzerinde yapılmaya çalışılmakta. Bu sayede de mevcut iktidar uzun yıllardır bu iktidarını sürdürebilmekte. Bunu sürdürebilmenin de yolu, çok iyi biliyorlar ki; eğitimin çağdaş koşullarda, çağdaş eğitim seviyesi ya da Atatürk’ün ön gördüğü şekilde değil de, dini temellerin üzerinde kurulmasında yatıyor. Çünkü cehalet ne kadar artarsa, eğitim düzeyi ne kadar düşük olursa, bu iktidar ve benzeri iktidarlar iktidarlarını sürdürmeyi başarabilmektedirler. Bu süreç, Köy Enstitüleri’nin kapanmasından bugüne sürüyor. 12 Eylül’den sonra daha da hızlanarak devam etti ve bu iktidar döneminde de zirveye ulaştı.”
UMUTSUZ DEĞİLİZ
Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen umudu koruduklarını vurgulayan CHP İl Başkanı Parlar, şöyle devam etti:
“Tamamen dini temellere oturtulan bir eğitim, tarikatlara ve cemaatlere teslim edilmiş çocuklar… İşte son olarak da geldiğimiz nokta bu. Ama biz tabi ki umutsuz değiliz. Biz, eğitimin kalitesini artırmak için, demokratik ve laik cumhuriyetimizi korumak için, çağdaş Atatürk ilkelerine bağlı bir nesil yetiştirmek için sizlerle birlikte, demokratik kitle örgütleri ile birlikte mücadelemize devam edeceğiz. Ve sizlere de bu konuda sonsuza kadar güveniyoruz. Genel Kurul’un, aydınlık geleceğimize vesile olmasını diliyorum.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ