Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

“Çok geç kaldınız…!”

Fatih Ertürk
Fatih Ertürk
  • 01.04.2020
  • 1.234 kez okundu

Haber şöyle; “Hatay’ın Yayladağı KYK Yurdu’nun da dahil olduğu toplam 23 İl’deki konaklama adreslerinde, yurtdışından gelen 11 bin 269 vatandaş, karantina süreçlerini geçiriyor. Hatay’daki vatandaşlar, Lübnan’dan geldi.”

Rakamlara dikkat edin. En yüksek rakamlardan biri Konya’da. Peki nereden gelmiş bu insanlar; “Umre’den”. Kaç kişi; “2 bin 180 kişi”. Korona virüsünün tehdit oluşturmasından bu yana, Türkiye’den Diyanet aracılığıyla Umre ziyaretine giden kaç kişi? Resmi rakam, 21 bin 500. Gerçek rakam ise 25 bin olduğu tahmin ediliyor. Peki, bugün karantina alınan toplam Umre ziyaretçisi kaç kişi; “6 bin 448”.

Peki Umre’den dönen 13 bin kişi nerede?

Kontrolleri yapıldı mı?

Karantinaya alındı mı?

Şimdi ne yapıyorlar…?

Bu soruların yanıtı yok… Çünkü Türkiye’de korona virüsü patlatan, ne yazık ki bütün gönül temizliğiyle ibadete giden, ancak geri dönüşünde kendi devletleri tarafından unutulan işte bu umre ziyaretçileri…

Şimdi de bir şark kurnazlığı; “Virüsü kapanlara devlet değil, vatandaş yardım etsin…!”

Hani oy için kapılara torba torba kömür bırakıyordunuz, makarna bırakıyordunuz… Seçim zamanı gelince yeter ki size oy versin diye evlere kırtasiye malzemesi bile bırakıyordunuz…

Peki şimdi ne oldu..!

Bakın; Fransa kendi vatandaşına, “Yeter ki evden çıkma, senin için 300 milyar Euro kaynak ayırdım. Bu para, senin sen sadece evde kal” dedi. Amerika’da Trump konuştu; “Kimse evinden çıkmasın, 2 trilyon dolar kaynak hazır”. Kanada Başbakanı Justin Trudeau açıkladı; “Evinde virüs nedeniyle kapalı kalan bir tek yurttaşımızın bile geliri kesilmeyecek. 100 milyar dolar kaynağımız hazır”. Alman Başbakanı Merkel; “70 milyar dolar hazır, herkes evinde otursun” dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson; “100 milyar dolar, evinde mahsur kalanlara” dedi.

Sen de çık açıklama yap. Ne demek; “7 maaş benden, evine kapananlara yine vatandaş kampanyalarla yardım etsin”. Senin görevin, yurttaşının bu ölüm-kalım savaşında yanında olmak.

Ya da o olmadı, hazine garantisi verdiğin ve ortak gibi davrandığın 5 büyük mütteahitine söyle, koysun ortaya 1 milyar dolar. Dağıtsın, sokağa çıkamayan vatandaşa. Sen onlara 18 yılda 100 milyar dolar para kazandırdın.

Ya da bu mütteahitlerin bu sene otoyol ve köprülerden kaynaklanan hazine garantileri var. Ertele onları, aynen CHP’nin söylediği gibi. Oradan gelen kaynağı harca halkına. Eğer bu gelire sen de ortak değilsen, ne kaybın olur?

Ey vatandaş…!

Yaptığı hata 40’ı aştı…

18 yıldır; her türlü soyguna, yolsuzluğa, usulsüzlüğe, yanlışlığa, demokrasinin katledilmesine göz yumdun. Her seçim döneminde, “Bana bu sefer ne vereceennnn…!” diyerek kapılara dikildin. Bugün verdiğin o diyetlerin karşılığını alıyorsun. Ekmeğin yok, sağlığın yok, seni adam yerine koyan hiç yok….

Ama unutma;

“Bu sadece senin hatan…!”

Kimseye kızma…!”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ