Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,51 / Satış: 6,54
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,24

Çok önemli bir sunum

Çok önemli bir sunum
  • 02.03.2018
  • 1.046 kez okundu

İnsan Okuma Sanatı

Yazar Alpaslan: Beden dilinde kadın ve erkek, beden dilinin tarihçesi, öneminin anlaşılması, yüzdeki ifadeler, karın bölgesindeki hareketler, empatinin önemi, iletişimde etkin dinleme ve temsil sistemleri, renklerin hayatımızdaki önemi, iş başvurusunda dikkat edilmesi gereken noktalar ve etkili konuşma öncesi önerileri anlattı

Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Ahmet Alpaslan, önceki gün geldiği Antakya’da, Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) “İnsan Okuma Sanatı” üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Ahmet Alpaslan’ın katılımı ile gerçekleştirilen sunumda, öğrencilere ve katılımcılara günlük yaşamda çok gerekli olabilecek konularla ilgili bilgiler aktarıldı.
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Kariyer Danışmanı-Öğretim Görevlisi Yasemin Dalkılıç’ın koordinatörlüğünde, Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Ahmet Alpaslan, öğrencilere “etkili iletişim teknikleri, beden dili okuma, hitabet ve diksiyon konularında” uygulamalı ve görsel olarak bilgilendirmelerde bulundu.
Hoş ve zevkli bir ortam içerisinde geçen seminerde öğrencilere bilgi aktaran Alpaslan; beden dilinde kadın ve erkek, beden dilinin tarihçesi ve öneminin anlaşılması, yüzdeki ifadeler, karın bölgesindeki hareketler, empati neden bu kadar önemli, iletişimde etkin dinleme, iletişimde temsil sistemleri, renklerin hayatımızdaki önemi, iş başvurusunda ve çalışma hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, etkili konuşma öncesi öneriler gibi konulara değindi ve eğitim sonrası öğrencilerin sorularını cevapladı.
Sunum için teşekkür eden Mustafa Kemal Üniversitesi Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Cafer Tayer İşler, Yazar Ahmet Alpaslan’a plaket takdim etti. Yazar Ahmet Alpaslan, yazdığı kitapları (İnsan Okuma Sanatı, Başarıya Götüren Öyküler, Dipten Zirveye, Kullan ya da Kaybet Beyin Bedava ve Dikkat Eksikliğine Farklı Yaklaşım) öğrenciler için imzalarken, bir de söyleşi gerçekleştirdi.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ