Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Çöpteki Tehlike!

Çöpteki Tehlike!
  • 19.06.2020
  • 246 kez okundu

Kullanılmış maske ve eldivenlerin çöp kutularındaki görüntüleri, pandemi döneminde yaşanabilecek riskleri de gündeme taşıyor.

Kullanılmış maskelerin Antakya’nın birçok yerinde çöp kutularına atılmış halleri dikkat çekerken, vatandaşlar, buna yönelik atık noktalarında çöp poşetlerinin olmayışını eleştiriyor. Bu konuda konuşan bir vatandaşın ifadesi şöyle:
“Evimin yakınlarında, belediye tarafından konulmuş bir atık poşeti vardı daha öncesinde. Ardından, poşeti kaldırdılar ya da birileri aldı, bilmiyorum! Ama gidenin yerine yenisini getiren de olmadı ya da eksikliği fark edip de yeni bir poşet takan…”
-SIKINTI-
Antakya’nın belli yerlerine, kullanılmış maske ve eldivenler için konulan atık noktalarında çöp poşetlerinin olmayışı, istenmeyen görüntülerin yaşanmasına sebebiyet verirken, olası riskler konusunda sıkıntı da yaratıyor. Bazı parkların çöp kutularında kullanılmış maske ve eldiven görüntüleri ile karşılaşan vatandaşlar da bu sıkıntıyı dile getiriyor. Denetimlerin artması ise ortak talep olarak dikkati çeliyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ