Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Çözüm, şehir dışına çıkartmak mı?

Çözüm, şehir dışına çıkartmak mı?
  • 22.02.2021
  • 334 kez okundu

Geçinebileceği iş, barınacağı ev mi?

İlimiz Antakya ve Defne ilçeleri yanı sıra, diğer ilçelerimizde de zaman zaman dilencilere yönelik polis ve zabıta eliyle yakalama, kovalama, şehir dışına çıkarma uygulamaları yapılır. Nitekim geçtiğimiz hafta içinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB) zabıta ekipleri, aynı uygulamayı tekrarladı.
Yolda, kaldırım üzerinde, kucağındaki bebeği ile yerde oturan dilenci kadın kaldırıldı ve çeşitli sorular sorulduktan sonra, çevreden uzaklaşması istendi. Keza bir başka yerde, grup halinde dolaşan, kış soğuğunda lastik terlikle idare eden, kucağında bebekleriyle aynı ailenin bireylerinin de, dilencilik yaptıkları gerekçesiyle kent dışına çıkmaları istendi.
Zabıta personeli, verilen talimata göre, dilencileri, halkın duygularını istismar etmesine müsaade etmeksizin uzaklaştırma ile görevlendirilmiş olsa da, sorunun çözümünün bu olmadığını herkes biliyor. Çözüm, bu insanlara iş, aş, barınacakları ev bulmaktan geçiyor. Aksi halde, Hatay Zabıtası tarafından şehirden uzaklaştırılan dilenciler, bir başka ilçeye ya da ile gidecek! Bir başka ilçe veya ildeki zabıtalar da, aynı muameleyi tekrarladığında, dilencileri ilçe ve şehirler arasında dolaştırmaktan başka şey yapılmış olmayacak!
Hatay BŞB Zabıtası, bu çalışma ile ilgili olarak şu paylaşımı yaptı:
“Zabıta ekiplerimiz, vatandaşların duygularını istismar ederek haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik denetimlerine devam ediyor.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ