Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Culha’dan habere sert tepki

Culha’dan habere sert tepki
  • 12.04.2019
  • 422 kez okundu

‘Şahsım Hedef Alındı’

31 Mart yerel seçimlerinin ardından koltuğunu devreden, Arsuz Belediye eski Başkanı Nazım Culha, kendisini hedef alan bazı haberlere tepki gösterdi, “Haberin yazarları, yeni dönemde Arsuz Belediyesinden nasıl bir rant talebinde bulunacaklardır?” sorusunu sordu!

Asaf Güven’in mazbatasını almasıyla beraber Arsuz’da yeni bir dönem başlarken, geride kalan 5 senelik başarılı hizmet sürecini geride bırakan Nazım Culha, görevi teslim ettiği süreçte hakkında çıkan bazı haberlere ve suçlamalara cevap verdi. Yayınlanan haberlerin ‘yanlı’ olduğunu savunan Culha, medya gücünün kötüye kullanıldığına işaret ettiği açıklamasında şunları söyledi:
“4 Nisan 2019 tarihinde, bizim dönemimizde rant açısından yüz bulamayan bazı basın çevrelerinde çıkan ‘Arsuz Belediyesine Haciz Şoku’ başlıklı haber, ne basın ahlakı ne de herhangi insani bir değerle bağdaşmayan; hedef gösteren, elindeki medya gücünü kötüye kullanan ve yazarları tarafından ranta havale edilmeye çalışılan bir nitelik taşıyor.
Habere konu olan olay şudur: Gökmeydan Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak yürütülen bir projedir. Anlaşmaya göre, projenin maliyeti ortak karşılanacaktır. Arsuz Belediyesi, ödemesi gereken tutarı ödemiş, ilgili Bakanlık ise ekonomik krizi gerekçe göstererek henüz ödemenin tamamını gerçekleştirmemiştir. Yapımcı firma da muhatap olarak sadece Arsuz Belediyesi’ni bildiğinden, alacağına ilişkin ihtarname çekmiştir. Ortada bir haciz durumu yoktur. Ayrıca haciz olarak adlandırılan ihtarname, gelir-gider tablosunu sunduğum açıklama sonrası değil, 25 Mart tarihlidir. Kaldı ki, yaptığım açıklamada, eski belde belediyelerinden de gelen, yapılandırılmış ve yıllara sarih borçlar da dahil olmak üzere, toplam borç 17.346.000 TL iken, alacak 39.322.000 TL’dir. Arsuz Belediyesi, bizim bıraktığımız şekliyle, mali kurumlarda güvenilirliği ve kredibilitesi yüksek bir kurumdur.
İlgili ‘gazeteciler’in bu haberi, tam da devir teslim töreninden bir gün önce şahsımı hedef alarak yapmasının anlamını halkımızın takdirine bırakıyoruz. Haberin yazarları, yeni dönemde Arsuz Belediyesinden nasıl bir rant talebinde bulunacaklardır? Bu haberi hangi kasıtla yapmışlardır? Önümüzdeki günlerde, hangi rant talebi ve çıkar maksadıyla hareket ettiklerini gözlemleme şansı bulacağız. Bunu halkımıza duyurmak boynumuzun borcudur.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ