Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Antakya’da konuştu:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Antakya’da konuştu:
  • 02.04.2018
  • 1.698 kez okundu

Hatay, 2023 Türkiye’sinin Parlayan Yıldızı Olacak…

Hataylı çiftçinin Ziraat Bankası ile TKK’ya kredi borçları yanı sıra, 5 sınır ilçesinin SSK Borçları da ertelendi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’ın, 2023 Türkiye’sinin parlayan yıldızı olacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Antakya Atatürk Stadı’nda Partisinin 6.İl Kongresi’ndeki konuşmasında, Hataylı çiftçilerin Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi borçlarının 1 yıl süreyle, 5 sınır ilçesindeki işverenlerin de SSK borçlarının bu kapsamda ertelendiğini müjdeledi.
Antakya Atatürk Stadı tribünleri ile sahayı olduran coşkulu kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’a 15 yıllık AKP iktidarları döneminde 25 katrilyon liralık yatırım yapıldığını belirtirken, bunlar içinde Reyhanlı Barajı ile tamamlanan 5 baraj, bu yılki 215 derslik, 12 hastane, 8000 TOKİ konutu, 336 km bölünmüş yol, 7250 kişi kapasiteli yüksek öğrenci yurdu ile Hataylı çiftçilere 2 katrilyon liralık desteğin yer aldığını anlattı, yapımı süren stadyumun da bu yılın sonunda tamamlanmış olacağını söyledi.
Konuşmasında, 16 Nisan referandumunda Hatay’ın % 46 EVET oyu verdiğini hatırlatarak, bunun Türkiye ortalamasının biraz altında kaldığını, bunun için Hatay örgütünün daha çok çalışması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilattan, 2019 Mart yerel ile Kasım Milletvekili-Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar kapı kapı dolaşılmasını istedi.
Türkiye’nin terörle mücadelesinin küresel bir önem kazandığını, batı ülkelerinin bundan rahatsız olduğunu, ancak nerede olursa olsun ülkemizi tehdit eden terör unsurlarının inlerine girildiğini ve girilmeye devam edileceği mesajları verdiği Hatay konuşmasında, Erdoğan, düne kadar Afrin’de 3844 teröristin etkisiz hale getirildiğini anlattı.
Kosova’da 7 terör elebaşısının MİT’in başarılı operasyonu ile Türkiye’ye getirildiğini de hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu gelişme nedeniyle Kosova Cumhurbaşkanı’na teşekkür ederken, Kosova Başbakanı’nın ise aynı kararlılığı göstermediğini, teröristlerin yakalanmasını sağlayan İçişleri Bakanı’nı görevden alması için de “Yazıklar Olsun” ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, coşkulu ve büyük bir kalabalığa seslendiği ilimiz Hatay’dan yüzü gülerek ve memnun şekilde ayrıldı. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ