Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Cumhurbaşkanı söyledi söndürmeden gelme…

Cumhurbaşkanı söyledi söndürmeden gelme…
  • 17.10.2020
  • 396 kez okundu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, son Belen, Arsuz, İskenderun yangınlarında Hatay’a gelişi Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile oldu. Bakan olayı şöyle anlattı: “Hatay yangınında 2 saat sonra kabine varken Cumhurbaşkanımız bana ‘söndürmenden gelme’ dedi.”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni 10 yılda Türkiye tarımının yol haritasına katkı sağlamak amacıyla organize edilen “Tarım Ormanın Geleceği Zirvesi” adlı programda ilimizde çıkan orman yangınlarından söz ederken Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın talimatı ile Hatay’a geldiğini söylerken: “Hatay yangınında 2 saat sonra kabine varken Cumhurbaşkanımız bana ‘söndürmenden gelme’ dediğini bildirdi. Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2 saat sonraki Bakanlar Kurulu toplantısına rağmen apar topar Hatay’a geldiğini kaydetti ve şöyle dedi:
“Birebir yangınları takip ettim. Yangından ana komuta merkezi neresiyse orda oluyorum, orada geceliyoruz. Geçen yıldan bu yıla insansız hava araçlarını (İHA) kullanmaya başladık. Yangın bir savaş. Bu savaşı durumu ve konumu bilerek kazanabilirsiniz. Yangınların etrafını çevirmek için İHA’lar önemli bir görev üstleniyor. Bu da özelikle geçen yıldan bu yana ekstradan edinmiş olduğumuz bir yetkinlik. Gece yukarıdan görüş zafiyetimiz vardı. Yukarıdan biz göz olunca bunu idare edebiliyoruz. Anfibik uçaklarla ilgili bir alım hazırlığımız var. Bu sene biz kiralama yoluna gittik. Hem uçakları hem helikopterleri hem araçları ve en önemlisi insan kaynağımızla bunu yürüttük. Türkiye bu konuda dünyanın önde gelen ülkelerinden biri. Orman teşkilatımız çok önemli mücadele veriyor. Ekiplerimiz çok iyi ve çok çalışıyoruz. Orman alanlarını kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ