Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Cumhuriyet Sivas’ta Kuruldu İlelebet Yaşayacak!

Cumhuriyet Sivas’ta Kuruldu  İlelebet Yaşayacak!
  • 02.07.2020
  • 130 kez okundu

Doç. Dr. Kuran, Sivas katliamını 27. yıldönümünde bir kez daha kınadı

Atatürkçü Düşünce Derneği Antakya Şube Başkanı Doç. Dr. Kezban Kuran, Sivas katliamını 27. Yıldönümünde bir kez daha kınadığını bildirdi, Cumhuriyetin Sivas’ta kurulduğunu ilelebet yaşayacağını vurguladı.
2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta; Orta Çağ’dan kalan insanlıktan nasibini almamış gerici güruhun, Madımak Oteli’ni basarak ateşe vermeleri sonucu ölen 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanının acısının hala yüreklerinin yaktığını belirten Doç. Dr. Kuran, açıklamasında şunlara yer verdi: “35 insanımızın yaşamına kıyan, ülkemizi faşizmin karanlık dehlizlerine çekmeye çalışan bu gerici eylemi bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Katliamın üzerinden 27 yıl geçmesine rağmen ülkemizde Sivas katliamını oluşturan koşulların henüz ortadan kalkmaması da katliamdan gerekli dersin çıkarılamadığını göstermektedir. Türkiye’de hala inanç ve etnik ayrımcılık yapılarak halkımız kamplara bölünmeye çalışılmakta, Cumhuriyet’in temel niteliklerine saldırılar sürmekte, ulus devlet ve üniter yapı yok edilmek istenmektedir. İnsanlık tarihinin kara gününde katliamcıların ağzından: ‘Cumhuriyet Sivas’ta kuruldu, Sivas’ta Yıkılacak’ sloganının düşmemesi de asıl hedefin ne olduğunu ortaya koymuştur.
Atatürkçü düşünce derneği olarak; Atatürk’e ve Cumhuriyet Devrimlerine saldıranlara inat, Atatürk’e ve Cumhuriyet Devrimlerine sahip çıkmanın inancı ve azmiyle, bu acı günü ‘Cumhuriyeti Sivas’ta Kurduk, Sonsuza Kadar Yaşatacağız’ sloganıyla anıyoruz. Sivas katliamında yaşamını yitiren aydınlarımızı, sanatçılarımızı unutmadık, unutturmayacağız.” Mehmet ÖZGÜN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ