Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

ÇYDD: TSK, Ulu Önderinin İzinde

ÇYDD: TSK, Ulu Önderinin İzinde
  • 31.08.2020
  • 427 kez okundu

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antakya Şubesi adına kaleme alınan 30 Ağustos mesajında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Ulu Önder’inin izinde olduğu vurgusu yapıldı. ÇYDD Antakya Şube Başkanı Gülfer Öztürk Güler imzalı mesaj şöyle:
“30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98. Yıldönümünü idrak etmenin gurur ve mutluluğu içindeyiz. Bundan 98 yıl önce, 30 Ağustos 1922’de, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Başkumandanlık Meydan Savaşını kazanıp düşmanı bozguna uğratarak, gücünü tüm dünyaya kabul ettirmiş idi.
Kurtuluş savaşında olduğu gibi, Cumhuriyet Türkiye’sinde de ne zaman sıkıntıya düşülse, ne zaman iç ve dış mihraklar ülkenin bölünmez bütünlüğü üzerinde oyunlar oynamaya kalkışsa, ulusu ile bütünleşmiş olan Türk Silahlı Kuvvetleri oyunları bozmuş, iç ve dış düşmanları hüsrana uğratmıştır.
Son yıllarda, bir kısım dış güçler ile onların içteki uzantılarının Türk Silahlı Kuvvetlerini yıpratıp, etkisizleştirme ve güçsüzleştirme çabası içinde olanlarına şunu hatırlatmak isteriz… Tüm olumsuz koşullara rağmen, ulusu ile bütünleşmiş ve peygamber ocağı olarak gönüllerde taht kurmuş olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında ve Ulu Önder Atatürk’ün izinde, görevini tereddüde yer vermeyecek bir şekilde yerine getirmeye devam edeceğine inanıyoruz.
Bu duygularla, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98. Yıldönümünü içtenlikle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Şehitlerimizi rahmet, Gazilerimizi de minnetle anarak nice 30 Ağustos’lara diyoruz.” -Haber Merkezi-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ