Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,15 / Satış: 7,18
€ EURO → Alış: 8,48 / Satış: 8,51

Dağda silahlı saldırı

Dağda silahlı saldırı
  • 11.12.2019
  • 1.095 kez okundu

Doğa Koruma ve Milli Parklar heyetine, Pazar günü Kırıkhan’da, saha görevi sırasında silahlı saldırıda bulunuldu.

İlimiz Kırıkhan ilçesinde, geçtiğimiz hafta sonunda, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nden bir heyetin saha görevi sırasında silahlı saldırıya uğradığı bildirildi. Olay, Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç tarafından paylaşıldı. Öğünç, olaydan dolayı üzüntü duyduklarını bildirdi.
Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abullah Öğünç’ün bu konudaki yorum ve paylaşımı şöyle:
“Hatay ili Kırıkhan ilçesi Ahrazlı Mahallesi kırsalında, 08.12.2019 tarihinde, saat 11:40 civarında saha koruma görevini icra eden Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şubesi’nden bir ekibe, ‘avcı kılığına girmiş’ kimseler tarafından silahlı saldırı yapıldığını üzülerek öğrendik. Doğal yaşam koruyucularına yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmaları, benzer düşünce taşıyanlar üzerinde caydırıcı olacaktır.
Hafızalarda halen; Samsun 11. Bölge Müdürlüğü personeli saha bekçisi Yüksel Berk’in, görev yeri olan Terme Gölardı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda, 05.12.2019 tarihinde yapılan rutin kontroller sırasında, denetleme amacıyla yaklaşmakta oldukları 4 kişilik avcı kıyafetli gruptan birinin av tüfeği ile yakın mesafeden ateş açması sonucu hayatını kaybetmesi tazeliğini korurken, Hatay Kırıkhan’da yapılan bu çirkin saldırı asla kabul edilemez. Bu vesileyle, Samsun Şube Müdürlüğü Terme Şefliği’nde görev yaptığı esnada Şehit edilen Sayın Yüksel Berk’e Allahtan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.
Resmi görevli av korucusu arkadaşlarımız, ormancılarımız, güvenlik güçlerimiz, ülkemiz yaban hayatının korunması ve gelecek nesillere aktarılması için fedakâr bir şekilde görev yapmaktadırlar. Ülkemiz adına yaptıkları bu görev kutsaldır ve çok önemlidir. Bu görevlilerimize silah doğrultup ateş etmenin, düşmanlarımızın ülkemize silah doğrultmasından bir farkı yoktur. Asla kabul edilemez. Sorumluları yakalanmalı ve hak ettikleri ceza en üst seviyeden verilmelidir. Verilecek ceza caydırıcı olmalı ve can kaybına neden olabilecek bu tür olayları bütünüyle engelleyici olmalı, bir daha kimse böyle bir şeye cüret edememelidir.
Bu menfur olayı şiddetle kınadığımızı tekrar bilgilerinize sunar, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şubesi Av Koruma ekibine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ