Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

“Daha İyi Bir Çevre Seninle Başlar”

“Daha İyi Bir Çevre Seninle Başlar”
  • 13.12.2017
  • 1.210 kez okundu

Valilik-ÇKD işbirliğiyle projede hedef, 50000 öğrenciye ulaşmak:

Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Hatay Valiliği ve Antakya Çevre Koruma Derneği’nin yürütücüsü olduğu “Daha İyi Bir Çevre Seninle Başlar” adlı Proje’nin ilk faaliyeti olarak, ilimizdeki ortaokul ve liselerde iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla eğitimlere başlandı.
Valilik’ten bu konuda yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Hedefimiz, İl genelinde 5.000 öğrenciye ulaşmak ve onların edindikleri bilgileri uygulamalarını ve çevrelerine yaymalarını sağlamaktır. Bu kapsamda ilk olarak, Özbuğday Ortaokulu ve Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi’nde eğitim verdik. Ardından eğitimlerimiz Antakya Anadolu Lisesi ve Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam etti. Eğitime katılan öğrencilerimize içinde tohum bulunan yeşeren kalem ve not defteri hediyemiz oldu. Daha iyi bir çevre geleceğin büyükleri çocuklarımızla başlayacak. Yaşayacak başka bir Hatay’ın, başka dünyanın olmadığının bilincindeyiz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak en büyük arzumuzdur. Dağıyla, taşıyla, toprağıyla, suyuyla, havasıyla, ağacıyla, otuyla, böceğiyle, kısacası tüm varlıklarıyla yaşadığımız şehri korumak hepimizin boynunun borcudur.
Projemiz kapsamında ayrıca, ortaokul ve lise öğrencileri arası iklim değişikliği konulu resim, kompozisyon ve fotoğraf yarışmaları, iklim değişikliğinin insan sağlığına etkileri konulu bir panel, iki bisiklet turu, kırsal halka yönelik çevre dostu tarım uygulamaları, ormancılık, doğru yakıt kullanımı konularında dört bilgilendirme toplantısı, sosyal medya üzerinden yaygınlaştırma ve dört ağaç ekim faaliyeti ger-çekleştirilecektir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ