Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Daha ne kadar bekleriz?

Daha ne kadar bekleriz?
  • 06.09.2017
  • 1.455 kez okundu

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Antakya Müftülüğü uhdesinde gerçekleştirilen Meydan Camii restorasyon çalışmasının hemen yanı başındaki Meydan Çeşmesi,’ne zaman’ diye soruyor.

Antakya Uzun Çarşı’nın içinde yer alan Meydan Camii’de uzun süredir devam eden restorasyon çalışmaları, taş avlusunda yükselen tarihi şadırvanı ve ahşap şerefeli minaresi ile dikkat çeken alanda biriken meraklı gözlerin de yakın takibinde.
Ancak aynı meraklı gözlerin takip ettiği başka bir yer daha var, ‘Meydan’ diye anılan bu dar aralıkta… Burası, dört cepheli ve üzerinde işlemeleri olan eşsiz bir çeşme örneği. ‘Bana ait değil’ dediği musluğu noktasında isyan etse de, uzun zamandır hiçbir kurumsal ‘ilginin’ ve ‘ilgilinin’ yanına yaklaşmadığı o kadar belli ki! Dört bir köşesinde yaşanan kırılmaların ardından ‘göz kararı’ yapılan tamiratların çeşmenin bedeninde yarattığı tahribat mı? Eldeki hikayenin asıl anlatılması gereken kısmı. Peki, dinleyen çıkar mı? Peki ya dinledikten sonra ‘ziyaret’ etmek isteyen… Ama asıl olarak da, çeşmenin düne ekli bedeninde açılan yaraları pansuman etmek isteyen… -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ