Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Darul El Eytam Vakfı’nın ilimiz Yayladağı etkinliği

Darul El Eytam Vakfı’nın ilimiz Yayladağı etkinliği
  • 03.09.2019
  • 503 kez okundu

500 Suriyeli Çocuk Hafız Oldu

İlimiz Yayladağı ilçesinde bulunan Darul Eytam Vakfı El İman Kursu’na 500 Suriyeli Türkmen çocuk katılıyor.

Geçtiğimiz hafta sonunda, 500 Suriyeli-Türkmen kız-erkek çocuğuna, hafız olmaları nedeniyle sertifikaları ve hediyeleri dağıtıldı. Törene, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Sayın da katıldı ve minik çocukları ödüllendirdi. 500 Suriyeli-Türkmen kız-erkek çocuğuna hafızlık eğitimi, Darul El Eytam Vakfı tarafından verildi. Suriye’deki savaşta anne ve babalarını kaybeden yetim çocukların eğitim, barınma sosyal ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında işlevselliği olduğu belirtilen Yayladağı ilçesindeki Darul El Eytam Vakfı, ilimizde yaklaşık 15 aydır faaliyetlerini sürdürüyor.
-16 SINIFTA-
Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınmak zorunda kalan ve çoğunluğu Türkmen ailelerin çocuklarından oluşan 500 öğrenciye, 16 sınıfta oluşan kurslarda, 20 öğretmen tarafından Kuran’ı Kerim, temel dini bilgiler, Arapça, fıkıh, siyer ve ahlak derslerinden oluşan bir program uygulanıyor.
İlimiz Yayladağı ilçesinde, Suriye’de anne ve babasını yitiren yetim çocuklara yönelik hizmet veren Vakıf bünyesinde, ayrıca kız ve erkek olmak üzere, birer sınıfta da hafızlık eğitimi veriliyor. İlimiz Hatay’da, bu kapsamda; Kırıkhan da Darul Eytam vakfı Kız Kuran Kursu, Yayladağı’nda Darul Eytam Vakfı El iman Kuran Kursu olmak üzere, Suriyeli yetim çocuklara yönelik eğitim kültür ve din hizmetleri verilmeye devam ediliyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ