Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Davutoğlu finalini yaptı!

Davutoğlu finalini yaptı!
  • 01.02.2020
  • 541 kez okundu

Şimdi sırada Babacan var

Ak Parti’den kopan muhalif isimlerin partileşme çabasında ilk finali yapan, eski başbakan Ahmet Davutoğlu oldu. Sırada, eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan var. Hatay’daki muhalif kanadın gözü ise eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’de.

AKP’den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarını başlatan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın ofisinden, parti kuruluşunun ertelendiğine yönelik çıkan haberler üzerine bir açıklama yapıldı. Babacan’ın çalışma ofisinden yapılan açıklamada, “Parti hazırlıklarına yönelik yüksek ilgi ve sabırsızlığın, toplumumuzdaki ihtiyaçtan kaynaklandığının farkındayız” denilerek, parti kurma hazırlıkları sürecinin en önemli amacının, ülkenin ihtiyaçlarının ve sorunlarının doğru tespiti olduğuna dikkat çekildi. Bu kapsamda da, çözüm üretecek kadro ve politikaların oluşturulmasına çalışıldığı ifade edildi. Açıklamada, Babacan’ın açtığı internet sitesine çok yoğun bir ilgi olduğu belirtilerek, ilgi gösterenlerle yapılan görüşme trafiğinin çok uzun bir zaman aldığı kaydedildi.
Çok sayıda vatandaşın da parti hazırlıkları için gönüllü çalışmaya aday olduğu belirtilen açıklamada, “En kısa sürede Partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız. Herkesin içi rahat olsun” ifadesi kullanıldı.
AKP’den ayrılan Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2019’da art arda yeni parti kurarak, siyasette kalmaya devam edeceklerini açıklamıştı. Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’nin kuruluşu 13 Aralık’ta yapılmıştı. Babacan’ın partisinin de geçen yılın sonunda kurulması bekleniyordu.
Süreci Hatay’dan takip eden yerel siyasetin AKP tabanındaki soru ise, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in şu ana kadar süren sessizliği ve hareketsizliğinin bir şekilde politik bir tavra dönüşüp dönüşmeyeceği!
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ