Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

Dedem asla vazgeçmezdi siz de vazgeçmeyin

Dedem asla vazgeçmezdi siz de vazgeçmeyin
  • 24.03.2017
  • 1.453 kez okundu

İSTE’de öğrencilerle bir araya gelen, Mucit ve Tasarımcı Bilge Kum,“Herkesin içinde keşfedilmeyi bekleyen bir maden olduğuna inanıyorum” derken, birçok ilklere imza atmış olan dedesinden örnek verdi…
Sivil havacılık konusunda birçok ilke imza atmış olan Nuri Demirağ’ın torunu, Mucit ve Tasarımcı Bilge Kum, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Sivil Havacılık Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Geçmişten Günümüze Sivil Havacılık” temalı konferansta öğrenciler ve öğretim elemanlarıyla bir araya geldi.
-Kendinizi Keşfedin-
Dedesi Nuri Demirağ’ın yaşam öyküsünü katılımcılarla paylaşan Kum, başarının ana kaynağında, sahip olunan yeteneklerin keşfinin yattığını söyledi ve şöyle konuştu:
“Dedem asla vazgeçmezdi. Ticari olarak uçabilen Nu.D isimli uçağı 80 yıl önce yaptı ve uçurdu. İlk havalimanını kurdu. Ancak, ne yazık ki, bürokratik engeller nedeniyle istediğini tam olarak veremedi memleketine. Dünyaya en az 30 yıl erken gelmişti, erken doğmuştu. O’nun fikirlerinin birçoğu ki, bunlardan ikisi Keban Barajı ve Boğaz Köprüsü’dür, ancak ölümünden yıllar sonra yapılabildi. Ben de O’nun torunu olarak bir mucidim. 10 yıldır inovasyon ekosisteminin içerisindeyim. Her öğrencimizin içinde keşfedilmeyi bekleyen bir maden olduğuna inanıyorum. Öğrencilerimizin içindeki bu cevher ülkemizin gelişimine doğrudan katkı sağlayacaktır. Her yurttaşımızın, Nuri Demirağ gibi memleketine katmak isteyeceği değerler muhakkak ki vardır.”
Örnek Olmalı-
Nuri Demirağ’ın hayat hikayesinin herkese örnek olması gerektiğini söyleyen İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ise, Demirağ’ın yaptıklarından ve yaşadıklarından ders çıkartılması gerektiğinin altını çizdi, “daha iyisini yapacağız, yapmaya çalışacağız” mesajı verdi.
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Güzelbey’in de katıldığı ve ‘Havacılık Eğitiminde Yeni Bir Anlayış’ konulu bir konuşma yaptığı konferans, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin konuşmacılara çiçek takdimi ile sona erdi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ