Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Defne Belediyesi’nden…

Defne  Belediyesi’nden…
  • 18.05.2018
  • 907 kez okundu

Engellilere tekerlekli sandalye desteği

Defne Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, ilçedeki engellilerin de katıldığı bir etkinlik gerçekleştirdi. Defne Belediyesi tören alanında gerçekleşen etkinliğe; İlçe Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Hatay Engelliler ve Gönüllüler Derneği Başkanı Sabit Köse, Defne Engelliler ve Gönüllüler Derneği Başkanı Fırat Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Hasan Akbaht ve İlçe Yönetimi, Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, Muhtarlar, Defne Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Meclis üyeleri ve engelli vatandaşlar katıldı.
Defne Belediyesi bahçesindeki törende, engellilere yönelik tekerlekli sandalye dağıtımı da gerçekleştirilirken, törende konuşan Başkan İbrahim Yaman, içlerini burkan bir etkinlik olması ve sıkıntılı günlerden geçilmesi sebebi ile etkinliğin şölen havasında olamayacağına vurgu yaptı ve şöyle dedi:
“Bugünlerde yapılacak her etkinlikte, her sohbette dahi, Filistin’de yaşanan vahşetin önemi üzerinde duruyorum. Dünya, ciddi anlamda harekete geçilmez ise topyekûn yaşanmaz bir hale gelecek. Bu kadar sıkıntılı günleri yaşıyor iken, Engelliler Haftası’nı sadece kutlamakla yetiniyoruz. Bu etkinlik zaten bir eğlence etkinliği değil, farkındalık yaratma, engelli kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu hissettirme amacıyla gerçekleştirdiğimiz bir etkinliktir. Düşünenle düşünmeyenle, kendi üzerine bir görev alanla, almayanla, engelimizle, engellilerimizle hep birlikte olursak bir takım şeyleri değiştirme gücümüz olur. En önemli nokta beraber olmaktır ve bu etkinlik, beraber olduğumuz için anlamlı. Derneklerimizden fikir alarak, onların talepleri üzerine engelli kardeşlerimizin tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını karşıladık. Onları mutlu edebildiysek ne mutlu bize. Her zaman söylediğimiz gibi en büyük engel beyindedir. Eğer zihinlerde ki, düşüncelerde ki engelleri aşarsak dünyada engel diye bir şey kalmaz. Engelli kardeşlerimize daha huzurlu, refah ve mutlu bir hayat diliyorum.”
Başkan Yaman’a Teşekkür …
Engelliler ve Gönüllüler Dernekleri Başkanları Sabit Köse ve Fırat Yılmaz, böylesi anlamlı bir günde kendilerini yalnız bırakmayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve ekibine gönülden teşekkür ederek, “Engelliler Haftası bir kutlama haftası değil; farkındalık yarattığımız, sorunlarımızı dile getirip sesimizi duyurabildiğimiz bir haftadır. Sosyal belediyecilik örneği göstererek, her zaman yanımızda olmaya devam eden Başkanımız Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür ediyoruz. Ne zaman ki ulaşımı, dolmuşu, kaldırımları beraber kullanıp, sinemaya beraber gireceğiz, işte o zaman tüm engelleri kaldırabildiğimiz için bu tür günleri kutlamaya gerek duymayacağız. Bu günleri görmeyi umut ediyor, bu özel ve anlamlı etkinlik için emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundular.
Engelliler ve Gönüllüler Dernekleri Başkanları, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve Defne Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Künefeci’ye katkılarından ötürü plaket sundular. Başkan Yaman, etkinlik bitiminde, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere tekerlekli sandalyeleri Dernek Başkanlarına takdim etti.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ