Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Defne Belediyesi’nden istek:

Defne Belediyesi’nden istek:
  • 03.04.2017
  • 1.429 kez okundu

Tavla’ya Kültür Merkezi

Defne Belediyesi’nin Harbiye Mahallesi’nde ilçeye kazandırdığı Kültür Merkezi büyük bir beğeni ve takdir toplarken, Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’dan Tavla Mahallesi’nde de benzer bir merkezin açılması istendi. Yöre halkının ve gençliğinin kültür ve sanata olan düşkünlüğü, bu alanda çok yüksek bir talebin olması ve belde içinde uygun görülen bir yerin kültür merkezi olarak çevreye hizmet vermesi önerisi gündeme taşındı.
Yöreyi yakından tanıyan Emekli Büyükelçi Mithat Rende, konuya ilişkin yaptığımız görüşmede, Tavla Belediyesi döneminde konumu ve şartları çok iyi olan eski Tavla Belediye hizmet binasının bu iş için çok iyi bir yer olabileceğini belirtti ve Harbiye Mahallesi’ndeki kültür merkezinin Samandağ istikametindeki yerleşim yerlerine uzak olduğunu, Tavla ve civarındaki gençliğin kültür merkezi talebinin yüksek bir ihtiyaç olarak kendini gösterdiğinin altını çizdi. Em. Büyükelçi RENDE, bu merkezde, yöre gençliğinin sosyal gelişimi açısından kültür ve sanat alanına yatırım yapılmasının çok faydalı olacağını söyledi.
Kültür Merkezi isteklerine sıcak baktığını ifade eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman da, Tavla Belediyesi eski hizmet binasını incelemeye aldığını, burada yöreye kazandırılacak bir kültür merkezine olan ihtiyacı onayladığını ifade etti. Tavla Mahallesi’ndeki eski hizmet binası, yörede ulaşım açısından son derece uygun bir konuma sahip. Yöre halkının geçmiş yıllarda sanat, kültür ve eğitim konusunda çok istekli olduğu, bir dönem belde içinde yaşanan festivaller dolayısıyla yörenin kültür ve sanat alanında bir marka değer taşıdığı da hatırlatılıyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ