Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Defne CHP İlçe Başkanı…

Defne CHP İlçe Başkanı…
  • 10.10.2020
  • 724 kez okundu

KOVİD riskine karşı toplu görüşmeler yapılmadığını duyurdu:

Siyasi hesap, sağlığın önünde olamaz..

Defne’de CHP İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız, genel merkezin tavsiyeleri ve kendi inisiyatifi ile KOVİD salgını riskine karşı parti binasında ya da dışarıda toplantı ve toplu görüşmeleri tamamen durdurduklarını kaydederek bu yöndeki eleştirilerin kendisine yönelik yapılmasını istedi ve “Siyasi hiçbir hesap insan sağlığının önünde değildir” dedi.
Defne CHP ilçe başkanı Akın Parlakyıldız’ın bazı partililerce etkinlikler toplantılar düzenlenmemesiyle ilgili eleştirilerine cevaben şu açıklamayı yaptı:
“Sevgili Defne Halkı
Tüm Dünyayı etkisi altına almış olup milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan Pandemi süreci hepimizin malumu. Öldürücülüğü ve yayılma hızı çok yüksek olan Covid-19 Virüsü özellikle son günlerde Defne İlçemizde sıklıkla görülmekte, birçok vaka’nın ölümle sonuçlanmasına sebep olmaktadır. Yine aynı Virüse, partimizin birçok yöneticisinde rastlanmış olup, bir kısmının can kaybıyla sonuçlanmış olduğu görülmüştür.
Bilim adamlarımız, aşısı ve tedavisi gelişme aşamasında olan Covid-19 salgını ile mücadelenin, başarıya ulaşmasına çok az bir süre kaldığını ifade etmektedir.
İnsan sağlığı ve yaşamının söz konusu olduğu böyle bir ortamda, tedbirin herşeyden önce geldiğine inanmaktayız. Hiçbir siyasi hesap, tek bir insanın hayatından, hatta sağlığından daha önemli değildir.
İnsan için yapılması gereken siyasetin, insan sağlığına ve canına mal olması asla kabul edilemez bir sonuç olacaktır.
İlçe Örgütümüzün, risk taşıyabilecek ve Sosyal mesafeyi yok sayan etkinlik ve toplantılardan uzak durması ve Parti binamızda toplu görüşmelere yer vermemesi, Genel Merkezimizin tavsiyesi doğrultusunda benim şahsi inisiyatifimle alınmış bir karardır. Bu konu ile ilgili Örgüt emekçilerimize gelebilecek eleştirilerin şahsım adına yapılmış olduğunu kabul ederek, ilgili sebeplerden dolayı affınıza sığınıyorum.
Tüm bunlara rağmen Örgütümüz ve Şahsım, Ülkenin ve bölgemizin sorunlarını yakinen takip etmekte, ekonomik ve siyasi gelişmelerine asla tepkisiz kalmamaktadır.
Birebir veya sınırlı sayıda kişiyle görüşmelerle sürdürdüğümüz parti çalışmalarını, pandemi sürecinin gevşemesiyle beraber, eski coşkulu ve kalabalık toplantı ve mahalle gezilerimizle sürdüreceğimizin bilgisini kamuoyuyla paylaşmak isteriz. Saygılarımla” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ