Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Defne CHP’den 30 Ağustos Mesajı:

Defne CHP’den 30 Ağustos Mesajı:
  • 30.08.2019
  • 210 kez okundu

30 Ağustos, İstiklal Savaşının Zafer Bayramı…

Defne CHP İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, giderek öneminin arttığını ifade ettiği 30 Ağustos’un, istiklal savaşımızın zafer bayramı olduğunu belirtti. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluğunu yaşadığımıza yer verilen CHP Defne ilçe mesajında şöyle denildi:
“Ümmetten millete giden zorlu mücadele yolunda; demokrasinin, laikliğin, bağımsızlığın güvence altına alındığı 30 Ağustos, Sevr’i parçalayıp tarihin çöplüğüne attığımız, İstiklal Savaşımızın zafer bayramıdır. Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını dünyaya ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın anlam ve önemi giderek artmaktadır. Ülkemize büyük tuzakların kurulduğu, milli birlik ve toprak bütünlüğümüze yönelik hain planların olduğu ve kadim coğrafyamızda savaş naralarının atıldığı günlerden geçmekteyiz. Birlik ve beraberliğe dünden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, milletimizi bölmek isteyenlerin oyunlarına karşı 97 yıl önce nasıl mücadele ettiysek, bugün de aynı mücadeleyi verme karar ve azminde olmak zorundayız.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Cumhuriyet tarihinin her döneminde şanlı zaferlere imza atan ordumuzun ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyoruz.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ