Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi etkinliği

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi etkinliği
  • 07.08.2018
  • 1.167 kez okundu

“Bilim Şenliği”ne yoğun ilgi

Defne Belediyesi ve Defne Kent Konseyi destekleriyle, Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisince oluşturulan Hevesli İnsan Bilim Atölyesi (HİBA) Projesi kapsamında “1. HİBA Bilim Şenliği” yoğun katılımla gerçekleşti.
Geçtiğimiz hafta sonu boyunca, Hatay Kültür Merkezi’nde önemli akademisyenlerin konferansları ile gerçekleşen HİBA Bilim Şenliği’nde; Meslek Seçim Paneli, Hümanizm, Tarih, Küresel Isınma, İnsan Evrimi, Başka Dünya Başka Canlılar, Paradoksal Döngüler, Yapay Zekâ, Antropoloji gibi bilimsel konular yapılan sunumlarla ziyaretçilere aktarıldı.
Prof. Dr. Sinan Canan, Prof. Dr. Erol Eroğlu, Prof. Dr. Mehmet Emin Özel, Prof.Dr. Ergi Deniz Özsoy, Öğr.Üyesi Dr. Kudret Eminoğlu, Öğr.Üyesi Dr. Nuri Emrahoğlu, Araştırma Gör. Cenk Özdağ gibi akademisyenlerin bilime dair verdikleri önemli bilgilerin yanı sıra Bilim Şenliği’ni ziyaret eden vatandaşlar için bilim stantları kuruldu, gökyüzü gözlemi yapıldı.
1.HİBA Bilim Şenliğinde açılış konuşması yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Kent Konseyi Gençlik Meclisimizdeki gençlerimizin enerjisine yetişmek mümkün değil. Daha ilk günden gözlerindeki o parıltı ve başarıya olan inançları bizleri çok etkiledi ve yapacakları her işte onların yanında olacağımıza söz verdik. Gençlerimize destek olan akademisyenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Onların vermiş oldukları destek çok değerli. Kıymetli akademisyenlerimize teker teker teşekkür ediyor; bugün bu Bilim Şenliği için emek veren tüm gençlerimizi gönülden kutluyorum” dedi.
2 gün süren HİBA Bilim Şenliği, HİBA Topluluğu ve akademisyenlerin çektirdiği toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi. -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ