Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Defne Koleji Öğrencileri

Defne Koleji Öğrencileri
  • 17.01.2019
  • 1.188 kez okundu

Bilgiyi ilk elden aldılar

Kurulduğu günden bugüne eğitim alanında hayata geçirdiği projelerle adından söz ettiren Defne Koleji, kurumlara yönelik düzenlediği ziyaretlerle de, öğrencilerini hayata hazırlıyor. Buna dair ziyaretin son adresi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Antakya Adliyesi oldu.

Eğitimi sınıfla ya da okulla sınırlamayan, ama okul duvarlarının dışına da taşıyan Antakya Defne Koleji, öğrencilerinin ‘öğrenme süreçlerine’ katkı vermesi adına, kent içindeki kurumlara yönelik ziyaretler gerçekleştiriyor. Kolej Yönetimi, bu yolla, öğrenme sürecini hızlandırma hedefinde.
Bu kapsamda, geçtiğimiz günlerde İl Sağlık Müdürlüğü ile Antakya Adliyesi’ne yönelik ziyaretler gerçekleştiren Defne Koleji Öğretmenleri ve öğrencileri, kurum yöneticilerinden ilk elden bilgi alma fırsatı buldular. Öğrenciler, merak ettikleri soruları sorarken, kendileriyle paylaşılan dokümanlarla da bilgilerini pekiştirdiler.
Bu konuda Defne Koleji Yönetimi’nden yapılan açıklamada, hedefin, eğitim gören öğrencilerin hayata hazırlanması ve özgüvenlerinin arttırılması olduğunun altı çizildi, şu mesaj verildi:
“Değerli velilerimiz… Bugün yapmış olduğumuz gezinin amacı, Hayat Bilgisi Dersine bağlı olarak, çocukların çevrelerini tanımaları, var olan Devlet Kurumları ve işleyişi hakkında bilgi edinmek, gezerek-görerek öğrenmelerini sağlamaktır. Çocuklarımız, gittiğimiz kurumlarda söz alarak kendilerini ifade ettiler, merak ettikleri soruları sordular ve pek çok yeni bilgi öğrendiler. Bu da onların özgüvenlerinin ne kadar geliştiğini bize göstermektedir.”-Selvi Günay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ