Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Defne Koleji’nden etkinlik…

Defne Koleji’nden etkinlik…
  • 16.02.2019
  • 1.083 kez okundu

“Kendi Yiyeceğimi Hazırlıyorum”

Eğitime yönelik çalışmalarını ‘sosyal projelerle’ zenginleştirme hedefinde ilerleyen Defne Koleji, bünyesinde eğitim gören öğrencilerle beraber gerçekleştirdiği son çalışmayla da, onları hayata hazırlıyor.
Çocukların, doğal ve toplumsal çevrelerini tanımalarına yardımcı olan, içinde bulundukları çevreye uyum sağlamalarına yönelik becerilerin kazandırılmasını esas alan Hatay Dersi kapsamında uygulama alanına geçirdiği proje ve çalışmalarla dikkat çeken Defne Koleji, “Kendi yiyeceğimi hazırlıyorum” etkinliğiyle bir kez daha farkını ortaya koydu. Kolej Yönetimi, daha önce aynı çalışmayı “Yemeğimi Yapıyorum” başlığıyla gerçekleştirmiş, oldukça eğitici bir çalışmaya imza atmıştı.
-HAYATA HAZIRLAR-
14 Şubat perşembe günkü Hayat Bilgisi dersinde, “Yemeğimi Yapıyorum” temasına bağlı olarak, “Kendi Yiyeceğimi Hazırlıyorum” etkinliğini ikindi kahvaltısında gerçekleştiren Defne Koleji adına yapılan kısa bilgilendirmede şöyle denildi:
“Bu etkinlik kapsamında öğrenciler, kendi sandviçlerini, yine kendi getirdikleri malzemelerle hazırladılar.
Evlerinde, her hangi bir yardım almadan, ateş ya da ocak kullanmadan, kendi ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayabilme becerisini onlara kazandırma adına güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz. Gerçekleştirilen etkinliğimiz kapsamında, her öğrenci, kendine yetecek şekilde sandviç malzemeleri (sandviç ekmeği, peynir, domates, marul, isteyen sos ve benzeri…) getirdi. Çocuklara sorumluluk duygusu vermenin yanı sıra, bu eğitici çalışmamızın, kendi getirdiği malzemelerle kendi yemeğini hazırlama anlamında çocuklarımıza güven duygusu kazandırdığına inanıyoruz.”
Oldukça renkli ve eğlenceli geçen çalışmanın sonunda, öğrenciler, hazırladıkları sandviçleri afiyetle yediler ve kendi kendilerine yetebilir olmanın özgüveninde günü bitirdiler. -Selvi Günay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ