Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Defne Koleji’nden Sanal Eğitim Hamlesi

Defne Koleji’nden Sanal Eğitim Hamlesi
  • 28.03.2020
  • 7.928 kez okundu

Youtube kanalından dersler verilmeye başlandı, online okul kuruldu…

Hatay Defne Koleji, küresel salgın dolayısıyla evden çıkamayan öğrenciler için sanal eğitim hamlesi başlattı. Defne Koleji, youtube kanalından dersler vermeye başladı, ayrıca online okulunu kurdu.
Defne Koleji kurucularından, Matematik Öğretmeni Serdal Keskin, konu ile ilgili sosyal medya hesabından şunları aktardı:
“Sayın Velilerimiz. Dünyayı etkisi altına alan virüs salgını yüzünden evlerimizdeyiz. Okulların ne zaman açılacağını merak edip soruyorsunuz? Bunu şu anda hiç kimse bilemez. Bilimin, aşıyı ve ilacı en kısa zamanda bulmasını ümit etmekten başka çaremiz yok. Bilimin ve eğitimin önemini, tüm dünyanın kavradığı bu zamanda, çocuklarımız eğitimden mahrum kalmasın diye sizlere çok iş düşüyor. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımızın hazırlayıp sunduğu, uzaktan eğitim videolarını, çocuklarınızın zamanında izlemelerini sağlamalısınız. Onlara derslerinde yardım etmelisiniz. Bizler de, yani Defne Koleji idarecileri ve öğretmenleri, öğrencilerimiz için yüzlerce ders videosu hazırlayıp youtube kanalımıza yükledik. Hala yeni ders videoları çekip yüklemeye devam ediyoruz. Zaman, dayanışma zamanı olduğundan, bu özel ders videolarını diğer okullarda okuyan öğrenciler de yararlansın diye herkese açık olarak yayınladık. Hiçbir şifre veya onay olmadan, tüm öğrenciler videolarımızı izleyebilirler. Şimdi sıra online ders anlatımlarımızda. Bunun için online okulumuzu kurduk. Sanal Defne Koleji’nin, sanal sınıflarını oluşturduk. Öğretmen ve öğrencilerimiz, çok yakında bu sanal sınıflarda ders işleyip, sınav olmaya başlayacaklar. Elbet bu günler geride kalacak ve okullar, öğretmenler, öğrenciler birbirlerine kavuşacaklar. Şimdilik lütfen ‘Evde Kal Türkiye’.”
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ