Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,39

Defne Okulları 5. Mezunlarını Verdi

Defne Okulları 5. Mezunlarını Verdi
  • 03.06.2019
  • 577 kez okundu

Müzik Şöleni ve Yarışma Heyecanı

Defne Okulları Müzik Yarışması 1.leri ortaokullarda Narlıca O.O., liselerde Bedi Sabuncu G.S.L., Kareoke’de C.Şükrü Çolakoğlu İ.O.’dan Irmak Güzel oldu.

Defne Okulları, Defne Festivali kapsamında, Müzik Yarışması ve Kep Töreni’ne ev sahipliği yaptı. 29 Mayıs Çarşamba günü düzenlenen etkinlikte, ilk olarak 4. Geleneksel Müzik Yarışması düzenlendi. Jüri üyeliğini; Mustafa Kemal Üniversitesi Antakya Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Sezgin Suna, Piyano Öğretmeni ve Koro Şefi Natalia Soğuksu, Müzik Öğretmeni APKORD Şef Yardımcısı İpek Mansuroğlu ve Antakya Gazetesi sahibi Gazeteci Sinan Seyfettinoğlu’nun üstlendiği yarışmada, koordinasyon, Defne Okulları Müzik Öğretmeni Levent Elmas ile Defne Okulları Genel Koordinatörü Serdal Keskin tarafından yapıldı.
Ortaokul ve liseler düzeyindeki müzik yarışması sonuçlarına göre, ortaokullarda Narlıca Ortaokulu, liselerde ise Bedi Gençay Güzel Sanatlar Lisesi birinciliği kazanan okullar oldu.
Yarışma sonuçlarına göre; ortaokullar birincisi Narlıca Cumhuriyet Ortaokulu olurken, liseler birincisi Bedi Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi adına Grup Sekvens, liseler ikincisi Hatay Fen Lisesi adına Grup Her Kafadan Fa Diyez, liseler üçüncüsü ise Özel Defne Koleji Lisesi adına Grup Diamonds oldu.
Aynı gün düzenlenen Karaoke Yarışması’nda ise Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulu adına Irmak Güzel birinci, Defne Koleji İlkokulu adına Begüm Özer ikinci, yine Defne Koleji İlkokulu adına Grup Üçüzler üçüncü oldu.
Bu arada, Defne Okulları, beşinci mezunlarını da bu yıl verdi. Defne Okulları; liselerde 180, ilköğretimde 36 olmak üzere, 200 ü aşkın mezun verdi.
Öğrencilerin kep atma coşkusuna eşlik eden veliler, idareciler ve öğretmenler duygulu anlar yaşadı. Mezuniyet gecesi, iftar saatinde geleneksel mezuniyet kara kazan firikli pilavının dağıtımıyla başlarken, okul kampüsünde keyifli anlar yaşandı. Okul müdürlerinin konuşmasıyla başlayan tören, bayrak-flama devir tesliminin ardından, meslek lisesi mezunlarının Hemşirelik Andı’nı ve tüm mezunların Ata’ya Söz’ü okumalarının ardından, keplerin havaya heyecanla atılmasıyla sona erdi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ