Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Defne ve Arsuz’a Acil Hastane Bekliyoruz

Defne ve Arsuz’a Acil Hastane Bekliyoruz
  • 22.07.2019
  • 650 kez okundu

Milletvekili Serkan Topal, Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanı’na seslendi …

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, parlamentoda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya seslenerek, Defne ve Arsuz’a acil hastane beklediklerini bildirdi.
Bu konuyu defalarca dile getirdiğini, hastaneler yapılıncaya kadar da dile getirmeye devam edeceğini söyleyen Milletvekli Topal, konuşmasında şunlara yer verdi: “Buradan Sayın Sağlık Bakanına ve Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum: Hatay ilimizin Defne ve Arsuz ilçesinde hastane yok. Burada defalarca dile getirdim, Hükûmet bu sözü yerine getirine kadar dile getirmeye devam edeceğim. Bakınız, Defne’de 150 bin, Arsuz’da 100 bin; 250 bin nüfuslu iki ilçede hâlâ hastane yok. Bu, 21’inci yüzyılın Türkiye’sinde kabul edilemez. Vatandaşlarımız başka ilçelere gittikleri zaman yolda ölüyorlar.
Buradan bir kez daha Hükûmete, Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Sağlık Bakanına sesleniyorum: Arsuz ve Defne’ye acilen hastane yapılması gerekiyor. Hatay milletvekillerine bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Defne ve Arsuz’a, acil hastane bekliyoruz.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ