Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Defne’de 6.okul

Defne’de 6.okul
  • 08.03.2017
  • 1.817 kez okundu

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iyi ilişkiler içerisinde bugüne kadar yaklaşık 3 yıl içerisinde ilçeye 6 okul kazandırdıklarını açıkladı. Yaman, bu açıklamayı, önceki gün İl Milli Eğitim Müdürü ve Müdür Yardımcıları ile birlikte ilçeye bağlı Koçören Mahallesi’ndeki incelemeleri sırasında yaptı.
Defne Belediye Başkanı Yaman, Koçören Mahallesi’nde yapımı devam etmekte olan Kız Meslek Lisesi’ne inceleme ziyaretinde bulundu. Okulun çevre düzenlemesi, çevre yollarının genişletilmesi ve giriş çıkış trafik güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili yapılan görüş alışverişlerinin ardından, Başkan Yaman ilgili birimlere talimat verdi. Göreve geldiklerinden bu yana İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden Yaman, şu açıklamayı yaptı:
“Şu ana dek Defne’ye 6 adet okul kazandırdık. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine Defne Halkı adına teşekkür ediyoruz. Defne Belediyesi olarak, ilçemize yeni okulların kazandırılması ve var olan okulların daha nitelikli hale getirilmesi adına çalışmalarımız devam edecek. Çocuklarımızın modern eğitim şartları içerisinde öğrenim görebilmeleri, pozitif ayrımcılık uyguladığımız ve üzerinde önemle durduğumuz önceliklerimizden biriydi. Bu bağlamda elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız.”
Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de, İl Müdürü Karahan’ın İlçe Belediye Başkanı ile birlikte inşaat alanında okulun son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldığını kaydederek şu açıklamayı yaptı:
“İl Müdürümüz Karahan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Sanlı, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Leba ve teknisyenlerin de bulunduğu inceleme çerçevesinde, okulun, yeni eğitim öğretim yılına eksiksiz ve bütün hazırlıkları yapılmış bir şekilde girmesi için çalışmalar devam etmektedir.” -Mehmet Özgün-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ