Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,07 / Satış: 8,10
€ EURO → Alış: 9,65 / Satış: 9,69

Defne’de, CHP İlçe Başkanı…

Defne’de, CHP İlçe Başkanı…
  • 06.04.2021
  • 763 kez okundu

Şahsı ve Partililere yönelik eleştirilerde doz’un kaçmaması gerektiği uyarısı yaptı:

“CHP iktidarı için cesur, partimi kamuoyunda tartıştırmayacak kadar cesaretsizim!”

Defne CHP İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız, özellikle sosyal medyada şahsı ve Partisine yönelik eleştirilerde zaman zaman dozun kaçırıldığını ve seviyenin aşıldığını hatırlatarak, “Ben, Partimin iktidarı yolunda canımı feda edecek kadar cesur, ancak partimi kamuoyu önünde tartıştırmayacak kadar cesaretsizim” dedi.
Defne CHP İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız, Partili arkadaşlarının cesaretini sorgulamanın vicdansızlıktan öteye gidemeyeceğinin altını çizdiği açık mesajında, şöyle dedi:
“Partimiz ile ortak hedefimiz olan; işsizliğin ve yoksulluğun olmadığı, insan hak ve özgürlüklerini temel alan, daha demokratik, müreffeh ve gelişmiş bir ülke ile mutlu bir topluma ulaşmak üzere gösterdiğimiz yoğun çaba, yoldaşlarımızın malumudur.
Böyle bir süreçte, toplumsal travma haline gelen AKP iktidarı ile ilgili tek bir eleştiri yapmayanların, Parti içi muhalefeti kışkırtıcı ve Partimizi yıpratıcı bir tutum sergilemesi, sözüm ona ‘cesaret’ değil, olsa olsa ancak hedef şaşırtmaya yönelik algı yönetme olabilir.
İktidarın akıl almaz baskılarına rağmen, CHP bayrağını zirveye taşımaya odaklanmış olan ben ve benim gibi yoldaşlarımın cesaretini sorgulamak, vicdansızlıktan öteye gidemez. Siyasi geçmişime şahit olanlar, doğru bulduğum yoldan asla taviz vermediğimi ve bu uğurda zaman zaman çok ağır bedeller ödediğimi iyi bilirler.
Hayatını, önce namusu ve şerefi, sonra da halkının geleceğine adamış biri olarak, cesaretimi sorgulayanlara vereceğim cevap şudur… Partimin iktidar olması uğruna, mevcut cebberut iktidara karşı yaptığımız mücadelede canını verecek kadar cesur, ancak Partimi kamuoyu önünde tartıştırmayacak kadar evet cesaretsizim.
Yöneticilik anlayışımda ışık olarak gördüğüm katılımcı demokrasinin tecellisi için, Partimizin kapıları her vatandaşımıza sonuna kadar açıktır. Şeffaf, açık, net ve cesur bir şekilde, yüz yüze ve toplantılarda konuşup çözüm arayamayacağımız hiçbir konu veya gizli hiçbir hesabımız asla olmamıştır, olmayacaktır da.
Ancak takdir edilmelidir ki, yüz yüze konuşulan ve tartışılan duyumların bile konu alındığı, teyide muhtaç olabilecek her özel sohbetin sosyal medyaya taşınması ve tartışılması cesaret değil, en hafif tabirle nezaketsizliktir.
Sosyal medya üzerinden Partimizi ve seçilmişlerimizi tartışmaya açmak veya tartışmaların tarafı olmak, bulunduğum makama , aldığım terbiyeye, etik değerlere, siyaset ahlakıma ve kişiliğime uymadığı kadar, Partimizin disiplin kurallarına da aykırıdır. Kaldı ki, cesaretin ölçüsü ölmek ve öldürmek değil, yaşamak ve yaşatmaktır.
Cesaret, korkuyu hiçe sayar, vicdanı değil ve ben, cesaretimle ilgili takdiri, değerli halkımın vicdanına bırakıyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ