Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Defne’de CHP İlçe Yönetimi mesajı BŞB Başkanı Savaş’a:

Defne’de CHP İlçe Yönetimi mesajı BŞB Başkanı Savaş’a:
  • 28.05.2021
  • 572 kez okundu

Arıtma, barınak ve hobi evleri yeri, kentpark olsun…

Defne ilçesinde, CHP İlçe Başkanı ile Yönetimi, yaptığı toplantıda, halkın şikayet konusu olan arıtma tesisi ile hayvan barınağının Turunçlu Mahallesi’nden kaldırılmasını, kısa bir süre önce oluşturulan 52 Hobi Evi’nin de yine bu kapsamda iptal edilerek, bölgede Kent Park oluşturtulmasını istedi. Akın Parlakyıldız başkanlığındaki CHP Defne İlçe Yönetimi kararı, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a verildi. Mesaj şöyle:
1- Defne ilçesi Çekmece Mahallesi 9640 numaralı parselin kuzeyinde kalan yeşil alanda yapılan imar değişikliği değerlendirilmiştir. Yeşil alanların korunması noktasında, halkın yanında tutunacağımız tavır pekiştirilmiştir.
2- Turunçlu Mahallesi’nde bulunan arıtma tesisi ile alakalı TMMOB Raporu incelendi ve TMMOB yetkilisinden bilgi alındı. Tesisin, insan sağlığına zararlı olduğu ve halk sağlığı için tesisin yerinde rehabilite edilmesinin yetersiz olduğu, mutlaka taşınması gerektiğini düşünmekteyiz. Bu konuda Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.
3-Turunçlu Mahallesi’nin göbeğine yapılmış olan topraksız tarım seralarının ve 52 adet hobi bahçesinin yerlerinin, hayvan barınağı alanı ile birlikte, bölge halkının beklentisi doğrultusunda kent parkına dönüştürülmesi, bu iki değerli yatırımın da kırsal alanlara taşınması hususunda gerekli girişimlerde bulunulması kararı alınmıştır.” Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ