Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Defne’de CHP’li Gençler:

Defne’de CHP’li Gençler:
  • 20.12.2017
  • 1.076 kez okundu

Hayalimiz, Aydınlık Türkiye!

Defne ilçesi CHP Gençlik Kolları Başkanı Doğan Kara, yaptığı açıklamada, Aydınlık Türkiye hayali ve hedefinde oldukların bildirdi. Yazılı açıklamasında, bugünkü hükümet yakınlarının yolsuzluklarına dikkat çeken, Defne İlçesi CHP Gençlik Kolları Başkanı Doğan Kara, şunları savundu:
“Türkiye, 17-25 Aralık 2013 tarihinde tarihinin en büyük yolsuzluğunun ortaya çıkmasını izledi. AKP iktidarı, başta Bakanları olmak üzere rüşvetin her türlüsüne nasıl bulaştıkları ortaya çıktı. Her gün açlıktan ölen ve soğuktan donan vatandaşlarımızın hayatını kaybettiği bir ülkede, Zafer Çağlayan 700 milyon TL’lik saati rüşvet olarak eline taktı.
AKP iktidarının, başta 4 Bakanı olmak üzere, o dönemin başbakanının, çocuklarının, kendilerinin yatak odalarından para sayma makineleri çıktı, telefonlarda ‘paraları sıfırlayayım mı babacığım?’ sözlerini tüm Türkiye duydu.
AKP iktidarının yaptığı yolsuzlukların bir itirafı da, ABD’de yargılanan Reza Zarraf’tan geldi. Her şey apaçık ortadayken, adı ‘ak’ olan ‘malum parti’ bataklığa boğulmuştur. Boğulduğu bataklıkta daha da aymazlaşmış ve halkın aklıyla dalga geçmiştir.
AKP iktidarının aymazlıkları bununla da son bulmamıştır. 17-25 Aralık’ın tüm detayları ortaya çıkmamışken, İngiltere’nin MAN Adası’nda şirketler kurmuş, yolsuzlukları ve kara para akışını yurt dışına göndererek kendini aklama yolunu seçmiştir.
Gerçeklerin açığa çıkmak gibi bir özelliği vardır. İktidarın yaptığı yolsuzlukların hesabı elbet sorulacaktır. Vergi cennetlerine gönderilen paraların ortaya çıktığı bugünlerde bizler de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi, ‘Eğer sizde biraz haysiyet varsa, gereğini yapın’ diyoruz.
Biz, Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık gençleri olarak, ne 17 – 25 Aralık’ta yapılan yolsuzlukları ne de vergi cennetlerine gönderilen paraları unutmadık. Bizler, Aydınlık Türkiye hayallerimize ulaşana kadar yılmadan, kokmadan ve usanmadan sokaklarda mücadele etmeye devam edeceğiz.” -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ