Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Defne’de Eğitim Çalıştayı

Defne’de Eğitim Çalıştayı
  • 12.01.2019
  • 627 kez okundu

Defne’de bulunan okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla, 9 Ocak Çarşamba günü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan başkanlığında 2023 Eğitim Vizyonu İlçe Çalıştayı yapıldı. Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulu Toplantı Salonu’nda yapılan 2023 Eğitim Vizyonu İlçe Çalıştayı’na; Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Şube Müdürleri Mustafa Irğın, Fuat Yarar, Ramazan Özer ile okul ve kurumların müdürleri katıldı.
Çalıştay’ın açılış konuşmasında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, özetle şunları kaydetti:
‘Hızlı ve baş döndürücü bir gelişmenin yaşandığı günümüzde, eğitimin bu değişimin dışında kalması mümkün değildir. Dolayısıyla, bu değişimde biz de her alanda olmak durumundayız. Eğitim, ülkemizin geleceğini inşa edecek nesilleri yetiştiren en önemli paydadır. Bu paydanın başında da biz eğitimciler gelmektedir. Bu bakımdan gurur verici ve bir o kadar da önemli sorumluluk taşıyan bir çalışmanın içerisindeyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Ekim ayında, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’ni kamuoyu ile paylaşmışlardır. Cumhurbaşkanımız, Eğitim Vizyonu Belgesi’nden büyük bir heyecan duyduğunu belirtmişlerdir. Gerçekten önemli ve eğitime yeni bir bakış açısı getiren Bakanlığımız, 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde, yapmayı planladığı değişiklikleri belirtmektedir. Yapılan çalışmalar; öğretmenlerimizin, velilerimizin ve idarecilerimizin görüşlerinin de önemsendiğini ortaya koymuştur. Dolayısıyla bugün ortaya koyacağınız çalışma bu yüzden çok önemlidir.”
Açılış konuşmasının ardından, 2023 Eğitim Vizyonu ile ilgili kurulan komisyonlarca yapılan çalışmalar tek tek ele alınıp değerlendirildi.
Yapılan 2023 Eğitim Vizyonu İlçe Çalıştayı sonunda, Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Çalıştay’a katılan okul ve kurum müdürlerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ